Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

tanie mieszkania Szczecin

Każdy z nas, kto chciałby kupić swoje wymarzone ,,M”, z pewnością stoi przed nie lada dylematem - kupić własne cztery kąty na rynku pierwotnym czy może bardziej zdecydować się na rynek wtórny? Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, bez wątpienia trudno byłoby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie, bowiem uzależnione jest ono od bardzo wielu czynników. Po pierwsze, preferencje klienta, po drugie kwota, po trzecie ciekawa oferta. Jedni preferują mieszkania nowe, deweloperskie, których jeszcze nikt nie zamieszkiwał, inni wolą znaleźć prawdziwe ,,perełki” i bez wydawania fortuny, trafić na coś naprawdę idealnego.

Czym różni się rynek pierwotny od wtórnego?

Jednym z kluczowych elementów, na jakich należy skupić się w pierwszej kolejności jest poznanie różnicy między rynkiem pierwotnym, a wtórnym. Dwa, zupełnie inne rozwiązania, ale każde łączy jedno - mieszkanie, które stać ma się spełnieniem wszelkich naszych marzeń.

Rynek pierwotny w świecie nieruchomości oznacza obiekty nowe, nieużywane, które mają nam do zaoferowania deweloperzy. W tym przypadku otrzymujemy mieszkanie w tak zwanym stanie deweloperskim, które należy zaaranżować wedle swoich preferencji i potrzeb. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie, dziś coraz częściej mieszkania takie są sprzedawane, zanim jeszcze rozpocznie się ich budowa. Wybierając takie, musimy określić, jak szybko chcemy się w takie miejsce przenieść. Jeśli nie goni nas czas, możemy wybrać mieszkanie deweloperskie, które dopiero będzie powstawać. Jeśli jednak zależy nam na tym czasie, wtedy najlepszą z opcji będzie wybór mieszkań, które są już postawione i na jakie oferta jest jeszcze aktualna.

Rynek wtórny z kolei, są to nieruchomości, które mają swojego właściciela. Może to być osoba fizyczna lub prawna. Takie mieszkania inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz zazwyczaj są starszymi, używanymi, ale może się zdarzyć i tak, że klient kupuje mieszkanie od dewelopera i zaraz je sprzedaje. Mamy więc nowy obiekt, ale należy on już do rynku wtórnego, bo potencjalny klient będzie kolejnym jego właścicielem. Bardzo często takie mieszkania określane są mianem ,, z drugiej ręki”. Niemal 95% z nich jest urządzona wedle gustu sprzedającego, dlatego też większość kupujących decyduje się na remont lub chociażby wymianę mebli.

Rynek wtórny - zdecydowanie bardziej opłacalna inwestycja

Patrząc na możliwości, jakie ma nam do zaoferowania rynek pierwotny i wtórny, większość osób związana z branżą zdecydowanie preferuje rynek wtórny, jako bardziej opłacalną inwestycję. Oczywiście nie oznacza to, że każda opcja z rynku wtórnego jest lepsza, a z rynku pierwotnego gorsza, ale jeśli uda nam się trafić ,,na okazję”, możemy stać się posiadaczami bardzo korzystnej oferty, która nie będzie kosztowała nas miliony.

Warto więc skupić się na zaletach, jakie uda nam się uzyskać wybierając rynek wtórny. Kluczowym elementem jest niewątpliwie bogactwo lokalizacji. Każdy, kto lubi mieszkać w centrum, z pewnością będzie z tego faktu niezmiernie zadowolony. Większość ofert z rynku pierwotnego budowana jest na obrzeżach lub poza miastem, co oczywiście ma także swoich odbiorców. Są jednak tacy, którzy zdecydowanie bardziej preferują doskonałą komunikację, rozwiniętą infrastrukturę, obecność tego wszystkiego, co jest nam na co dzień potrzebne. Rynek wtórny to wszystko właśnie ma nam do zaoferowania. Co więcej, to właśnie tylko tutaj uda nam się otrzymać mieszkania z duszą, niezwykle klimatyczne i stylowe, jakich na pewno nie będzie w stanie zaoferować nam deweloper. Patrząc na ten aspekt, na pewno rynek wtórny w kwestii nietypowych mieszkań w doskonałej lokalizacji okaże się być zdecydowanie ponad rynkiem pierwotnym.

Kolejną z zalet takiego miejsca jest nasza pewność, że wiemy, za co płacimy. Mamy konkretną ofertę, która w przypadku naszego zainteresowania może zakończyć się oglądaniem mieszkania na żywo. Wszystko widzimy, wiemy czego można się spodziewać, a czego nie. W ten więc sposób nie dostajemy przysłowiowego kota w worku. Inaczej jest w przypadku rynku pierwotnego, gdzie często decydujemy się na zakup nieruchomości, zanim jeszcze ta powstaje, a więc nie wiemy tak naprawdę co będzie nam dane.

I oczywiście bardzo dużą zaletą, jeśli komuś zależy na czasie jest możliwość zamieszkania od zaraz. W mieszkaniu deweloperskim potrzeba jeszcze wielu tygodni pracy, aby można było tam zamieszkać. Jeśli zaś znajdziemy mieszkanie na rynku wtórnym https://inhouse.szczecin.pl/kontakt, które będzie nam odpowiadało, wtedy możemy w nim zamieszkać praktycznie od razu. W przypadku zaś, gdy chcemy coś zmienić, możemy powoli remontować przestrzeń, ale w niej już mieszkając.

Wybór odpowiedniej oferty

Oczywiście jak wszystko, tak również i rynek wtórny ma swoje zalety, ale i wady, takie jak chociażby kolejne pieniądze właśnie na remont, zapłata za podatek od czynności cywilnoprawnych czy słaba kondycja budynku. Warto wziąć pod uwagę wszelkie za i przeciw, stworzyć kosztorys i zobaczyć, jaka oferta okaże się być tą idealną właśnie dla nas. Grunt to wybrać tak, by być zadowolonym i by wydać na takie mieszkanie jak najmniej.