Polski Związek Żeglarski zaprasza do udziału w 8. edycji programu PolSailing 2020. Bezpłatne zajęcia odbywają się codziennie w Parku Lisiniec w godz. 16.00-19.00.

PolSailing czyli Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej to największy w Polsce, kompleksowy program wsparcia i popularyzacji żeglarstwa dedykowany nie tylko dzieciom i młodzieży, ale też cały rodzinom.

Obejmuje szkolenie  teoretyczne, jak i praktyczną naukę żeglowania na łódkach typu Optimist oraz deskach windsurfingowych pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Program obejmuje także warsztaty, spotkania moderowane, gry sprawnościowe i zabawy terenowe. Uczestnicy i uczestniczki otrzymają podręcznik ,,ABC Optimista" lub ,,ABC windsurfingu", kartę umiejętności, a na koniec ,,certyfikat Zdolnego Żeglarza".

Zajęcia w klasie Optimist prowadzone są w kilku miastach. W Częstochowie  odbywają się codziennie w Parku Lisiniec, w godzinach od 16.00 do 19.00. W ostatnich tygodniach wakacji także w godzinach dopołudniowych oraz w weekendy.

W ramach program ,,Cała Rodzina pod Żaglami za Miastem” organizowane będą rejsy jachtem żaglowym po Zalewie w Poraju, w każdy weekend sierpnia.  2 sierpnia w Parku Lisiniec zaplanowano piknik  dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z żeglarstwem. Będą zabawy ruchowe, konkursy i niespodzianki.

Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się na stronie:
https://www.polsailing.pl/polsailing-program

Szczegółowych informacji udziela koordynator regionalny Jarosław Cieślak pod nr tel.  502 272 349 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Akcja jest organizowana przez Polski Związek Żeglarski i współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.