Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Romantyczna atmosfera w salonie charakteryzuje się eleganckim i nastrojowym wnętrzem, które jest otulone ciepłymi barwami światła. Delikatne światło, które jest sprowadzone w stronę ściany sprawi, że słuchanie klimatycznej muzyki i picie wina będzie lepsze niż kiedykolwiek! Na romantyczny nastrój w salonie składa się przede wszystkim odpowiednie oświetlenie. W jaki sposób zbudować więc klimatyczny nastrój w pomieszczeniu?

Oświetlenie boczne

Wiele osób decyduje się nad jeden duży żyrandol w centrum salonu. Niestety nie sprzyja on przytulnemu nastrojowi w naszym pomieszczeniu. Dlatego warto postawić na oświetlenie boczne, które skutecznie wprowadzi trochę indywidualnego charakteru do naszego wnętrza. Możemy więc zdecydować się na eleganckie lampy stołowe, smukłe lampy podłogowe czy kinkiety ścienne. Dzięki nim bez problemu wykreujemy romantyczne wnętrze. Warto jednak pamiętać, aby wybierać żarówki o ciepłym świetle oraz stosunkowo niskiej mocy. Możemy również zainwestować we włącznik świateł z załączonym ściemniaczem, dzięki czemu będziemy mogli kontrolować natężenie oświetlenia, co jest bardzo przydatne w wielu sytuacjach.

Abażury

Abażury potrafią naprawdę skutecznie zbudować romantyczny nastrój w naszym pomieszczeniu. Lampa, która posiada abażur prezentuje się naprawdę elegancko i dodatkowo ma wpływ na natężenie, barwę oraz rozproszenie światła. Tak więc łączą one ze sobą dwie funkcje. Dzięki takim kreacjom możemy zbudować teatralny oraz tajemniczy wygląd naszego wnętrza, co sprzyjać będzie relaksowi oraz romantycznym kolacjom. Warto pamiętać, że do wnętrz jasnych idealnie pasować będą lekkie abażury, które wykonane są z lnu oraz bawełny. Jednak do ciemnych salonów sprawdzą się warianty aksamitne, z efektownymi frędzlami.

 Romantyczne oświetlenie w salonie

Oświetlenie LED

Wiele osób nie decyduje się na oświetlenie LED do zbudowania klimatycznego nastroju w salonie, ponieważ zazwyczaj emitują one chłodne i białe barwy. Niestety ciepłe światło emitowane przez LEDy nie są jeszcze standardem i zazwyczaj za takie rozwiązania trzeba dodatkowo zapłacić. Jednak, jeżeli użyjemy oświetlenia liniowego do podkreślenia wnęki czy podwieszanego sufitu w salonie możemy zbudować niepowtarzalny klimat, który będzie sprzyjał nie tylko wypoczynkowi, ale i również romantycznym chwilom. Dlatego warto zastanowić się nad tą opcją, ponieważ potrafi ona znacznie wpłynąć na charakter naszego pomieszczenia.

Lampiony

Warto pamiętać o tym, że nie tylko klasyczne lampy do salonu potrafią skutecznie zbudować nastrój w naszym salonie. Możemy również postawić na ciekawe lampiony i żarówki vintage. Są to dodatki, które wyglądają naprawdę dobrze i prezentują się świetnie nawet za dnia, kiedy nie świecą. Potrafią się one nieźle wpasować zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i też do tych w stylu retro. Starannie dobranie lampiony potrafią być najjaśniejszymi gwiazdami w naszym salonie.

Świece

Jest to idealny sposób, aby wprowadzić do każdego wnętrza trochę przytulności oraz romantyzmu. Od zawsze romantyczne kolacje odbywają się w towarzystwie odpalonych świec. Ale nie muszą być one używany tylko od świąt. Jeżeli zdecydujemy się na świecie podczas normalnego wieczoru, uzyskamy atmosferę pełną liryzmu. Wystarczy kupić odpowiedni wiszący kandelabr albo stylowe świeczniki i mamy zapewniony romantyczny, wieczorny klimat!