Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Zalanie mieszkania – jak należy postąpić w takiej sytuacji?

Nagłe zalanie domu lub mieszkania to ogromny problem dla domowników, którzy muszą znaleźć lokum zastępcze oraz zatrudnić firmę, która przywróci mieszkanie do stanu używalności. W tym celu przeprowadza się profesjonalne osuszanie po zalaniu Wrocław, które pozwala domownikom wrócić do bezpiecznego i dokładnie oczyszczonego lokum. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się procesowi eliminacji szkód. Jakie prace są wykonywane przy osuszaniu, ile to trwa?

Co doprowadziło do zalania mieszkania?

To pierwsze pytanie, na które muszą odpowiedzieć fachowcy. Czasami przyczyna jest znana od samego początku, np. zalanie przez sąsiada, a także poważna usterka sieci wodno-kanalizacyjnej. Czasami jednak trzeba poszukać dodatkowych przyczyn, które mogły doprowadzić do zaistniałej sytuacji. Jest to bardzo istotne, ponieważ eliminując te czynniki chronimy się przed wystąpieniem podobnego zdarzenia w przyszłości.

Osuszanie mieszkania krok po kroku

Początkowo usuwa się nadmiar wody, aby można było podjąć dalsze działania. Następnie, konieczne jest wyeliminowanie wszystkich czynników zagrożenia, które wykazało wstępne rozpoznanie sytuacji. Dopiero, gdy zabezpieczyliśmy mieszkanie lub dom przed ponownym wystąpieniem problemu, możliwe jest przejście do kolejnego kroku. Teraz, doświadczona ekipa wykorzystuje specjalistyczne osuszacze, które pozwalają pozbyć się wilgoci z trudnodostępnych miejsc. Jest to długotrwały proces, który wymaga szczególnej skrupulatności.

Jeśli mieszkanie od dłuższego czasu było narażone na wilgoć, konieczne jest także odgrzybianie oraz ozonowanie. Wystarczy nawet kilka dni, aby doszło do rozwinięcia grzybów oraz pleśni, które następnie będą się rozwijać latami, szkodząc zdrowiu domowników. Dlatego też, przy zalaniach zawsze zaleca się zwieńczenie osuszania profesjonalnym odgrzybianiem.

Zalanie mieszkania a odszkodowanie

Jeśli byliśmy ubezpieczeni na taką okoliczność, wystarczy zwrócić się do naszej firmy ubezpieczeniowej z kompletem dokumentów dostarczonych przez firmę, która wykonała osuszanie mieszkania po zalaniu. Obszerna dokumentacja usprawnia proces i pozwala na szybkie otrzymanie należnych pieniędzy. O odszkodowanie możemy się ubiegać także w sytuacji, gdy zalanie nastąpiło za sprawą sąsiada lub spółdzielni mieszkaniowej, która nie zadbała o to, aby w porę wyremontować instalację. Ekspertyza fachowców pozwala na wykazanie podobnych błędów.

Ile trwa pełny proces osuszania domu lub mieszkania?

Po zalaniu zwykle będziemy zmuszeni opuścić nasz dom i znaleźć lokum zastępcze przynajmniej na kilka dni. Osuszanie domu po zalaniu Wrocław to długotrwały proces, który wymaga wyeliminowania wszystkich przyczyn problemu, a także podjęcia działań, które uchronią nasz przed ponownym zalaniem. W przypadku wyjątkowo problematycznych sytuacji, pełny proces może trwać nawet do miesiąca. Na szczęście, zwykle wszystkie prace można wykonać w przeciągu dwóch tygodni.