Fitness przez wielu jest interpretowany tylko i wyłącznie jako aerobik, stereotypowo mówiąc że to forma aktywności tylko dla damskiej części społeczeństwa. Jednak jest to bardzo błędne myślenie, fitness od kilkudziesięciu lat podbija serca wielu ludzi na całym świecie, bo przecież kto nie zna Jane Fonda’y. 

Jeśli jednak taka forma aktywności fizycznej jest dla nas atrakcyjna i chcemy zacząć ćwiczyć fitness to jak się do tego zabrać?

Na początku trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, zakupić niezbędne akcesoria np. w hurtownia new balance i ostatecznie zakupić karnet. 

Fitness - nowa moda czy ciekawa forma spędzania czasu?

Jak znaleźć odpowiednie miejsce? Czym się kierować podczas wyboru?

Bardzo ważną kwestią jest to, jak daleko mamy najbliższy klub fitness. Może się tak zdarzyć że w naszej okolicy nie będzie żadnego. Jeśli jednak mamy wybór, to najlepiej kierować się opiniami. Warto popytać znajomych, poczytać w internecie opinie czy pójść na zajęcia próbne by samemu się przekonać. Kolejną kwestią jest wybór instruktora, czyli osoby, która będzie prowadzić nasze zajęcia. Tu również warto posiłkować się opiniami innych, choć można zwyczajnie porozmawiać z danym instruktorem i samemu ocenić, czy chcemy aby to właśnie taka osoba prowadziła nasze zajęcia. Ważny aspekt to również cena, bo nie chcemy przepłacać. Istota jest również ilość osób w grupie, im mniej tym lepiej.

Jeśli wybierzemy już konkretny klub to warto zaopatrzyć się w karnet, który jest bardziej ekonomiczną opcją od kupowania biletu wstępu za każdym razem. Karnet to dla nas również zobowiązanie aby pojawić się na zajęciach, jeśli mamy problem z systematycznością.

Mamy już karnet, wiemy kiedy powinniśmy się pojawić na zajęciach więc nadszedł czas na zrobienie zakupów związanych z odzieżą i obuwiem, odpowiednim do uprawiania fitenssu.

Zatem co jest nam potrzebne? Zdecydowanie ubranie, które nie krępuje ruchów, daje nam komfort wykonywania ćwiczeń (zwrócmy uwagę czy materiał nie prześwituje), współgra
z naszym organizmem - przepuszcza powietrze, daje skórze oddychać. Jest wzmocnione
w miejscach, które są bardziej narażone na urazy mechaniczne. Kolejny ważny aspekt to odpowiednie obuwie. Potrzebna nam również będzie ( choć nie jest niezbędna) torba do transportu naszych rzeczy, ręcznik, bidon z wodą itp. 

Gdzie najlepiej zrobić zakupy by nie przepłacić, mieć komfort zakupów i duży wybór?

Najlepszym miejscem na zrobienie zakupów związanych wypadem do klubu fitness i nie tylko będzie hurtownia sportowa. Hurtownie sportowe mają bardzo urozmaicony asortyment, między innymi takich marek jak nike, adidas czy reebok. Hurtownie odzieży sportowej znajdziemy również online, gdzie obowiązuje hurt natychmiastowy, co pozwala nam zaoszczędzić mnóstwo czasu. Z bardziej znanych hurtowni sportowych warto rozejrzeć się w takich jak hurtownia nike, hurtownia 4F czy hurtownia znanej, światowej marki new balance.

Jesteśmy przekonani że znajdziecie tam coś dla siebie w atrakcyjnej cenie i fenomenalnej jakości.