Ekrany LED są z pewnością świetną formą przekazywania treści. Mogą posługiwać naszej firmie jako rodzaj reklamy, lub po prostu jako przekaz ważnych treści. Jeżeli chodzi o ekrany LED to aktualnie na rynku jest mnóstwo rozwiązań. Zatem, jak sprostać wyzwaniu i jak wybrać ekran LED, który będzie spełniał nasze oczekiwania i standardy? Poniżej dowiesz się czy tak naprawdę jest ekran LED i w jaki sposób wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Zapraszamy do artykułu!

Czy jest ekran LED?

Do niedawna najpopularniejszym rozwiązaniem były ekrany wizyjne LCD. Jak się okazuje mają one swoje wady i nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie. Są ograniczone pod względem rozmiarów i kształtów, a sam obraz nie jest najlepszej jakości. Wobec tego okazuje się, że nie jest to najlepszy nośnik do reklamowania treści naszych firm. Z pomocą przychodzą nam tutaj ekrany LED. Są to modułowe ekrany o zdecydowanie lepszej jakości obrazu i nasycenia kolorów. Szwy, łączące poszczególne moduły ograniczone są do maksymalnego minimum, dzięki czemu obraz jest jeszcze bardziej czytelny. Sprawdzają się świetnie praktycznie w każdych warunkach – nawet w najbardziej oświetlonych pomieszczeniach, a sam przekaz będzie widoczny nawet dla klientów znajdujących się daleko od danego ekranu. Sprawdźcie także ten wynajem ekranów LED: https://uplive.pl/ekrany-diodowe.html Poza tym w przypadku ekranów LED możemy tworzyć praktycznie dowolne formaty jeżeli chodzi o rozmiary i kształt. Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie na rynku. Jak zatem wybrać odpowiedni ekran LED?

Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę?

 Wybór ekranu LED

Najważniejszym parametrem jest tutaj zdecydowanie rozdzielczość. Rozdzielczością jest odległość pomiędzy pikselami i gęstość ich układu . To wszystko ma zdecydowany wpływ na jakość obrazu. Warto jednak wspomnieć, że na komfortowy odbiór treści prezentowanych przez nasz ekran LED wpływ ma również odległość odbiorcy od danego ekrany. Jeżeli jest ona mała to warto wybrać ekran LED i mniejszym zagęszczeniu diod. I na odwrót.

Jeżeli chodzi o sam wybór odpowiedniej rozdzielczości to wszystko zależy od prezentowanych treści. Jeżeli będziemy przedstawiać dane, gdzie pojawiać będą się liczny i teksty – wówczas warto zdecydować się na ekran LED o maksymalnej rozdzielczości. Wówczas prezentowane treści będą jak najbardziej czytelne dla każdego klienta czy uczestnika ważnego spotkania.

Rodzaj diod

Ważnym wyborem jest również rodzaj samych diod. Są one podstawowym budulcem wszystkich ekranów, a zatem logicznym jest fakt, że również i tutaj należy wybrać odpowiednie rozwiązanie. I tak jak poprzednio – również tutaj wszystko zależy od tego gdzie będzie prezentować treści. Najpowszechniejsze są diody DIP, które sprawdzają się w ekranach zewnętrznych. Do wyboru mamy również najbardziej nowoczesne rozwiązanie diod SMD, które sprawdzają się zarówno w warunkach zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Ekrany LED są ważnym elementem dla naszej firmy. Nie tylko służą funkcji skutecznego przekazywania treści, ale również zdecydowanie przyciągają uwagę przechodniów. To właśnie dlatego ekrany LED są chętnie wybieraną formą reklamy firmy.