UM Częstochowa: SKRZYŻOWANIE NA WRZOSOWIAKU Z SYGNALIZACJĄ ŚWIETLNĄ
Dzięki porozumieniu z prywatnym inwestorem, na skrzyżowaniu ulic: Jagiellońskiej, Rydza Śmigłego i Równoległej w Częstochowie powstaje sygnalizacja świetlna.
Projekt został zaakceptowany przez częstochowski MZDiT. System będzie zintegrowany i zsynchronizowany z działaniem sygnalizacji na sąsiednich skrzyżowaniach. Wyremontowana będzie też nawierzchnia ul. Rydza Śmigłego. Stosowne prace, wykonane za akceptacją zarządcy drogi, prowadzi inwestor zewnętrzny.
- Inwestycja powinna pozytywnie wpłynąć na kanalizowanie się ruchu w obrębie skrzyżowania nawet po potencjalnym zwiększeniu jego natężenia - mówi Maciej Hasik, rzecznik MZDiT. Natężenie może się zwiększyć po rozpoczęciu działalności firmy, która pokrywa koszty wymienionych zadań drogowych w ramach porozumienia, a której siedziba znajduje się na terenie pobliskiej nieruchomości. Realizacja obu inwestycji zostanie sfinalizowana najpóźniej z końcem listopada bieżącego roku.
Urząd Miasta Częstochowy, czestochowa.pl/, czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=13061
Autor: krystian