Łazienka jest pomieszczeniem, które znajduje się w każdym domu czy mieszkaniu. Wybór jej odpowiedniego wyposażenia nie należy do najprostszych, a także wiąże się z dość dużymi kosztami. Często również zastanawiamy się, czy zdecydować się na wannę z hydromasażem, czy może lepiej zainwestować w wysokiej jakości kabinę prysznicową? Obie opcje posiadają swoje plusy i minusy, jednak to prysznic jest bardziej powszechną formą kąpieli. Jeśli chodzi o kabiny prysznicowe, ceny w dużej mierze zależą od ich wymiarów oraz zastosowania. Na kabinę narożną wydamy zdecydowanie mniej niż na designerską kabinę wolnostojącą.

Kabiny prysznicowe na wymiar

Zalety kabiny prysznicowej

Jakie cechy posiada kabina prysznicowa, że większość z nas wybiera właśnie ją? Prysznic jest zdecydowanie szybszym i sprawniejszym sposobem na umycie naszego ciała. Jeśli się sprężymy, prysznic może trwać jedynie kilka minut, natomiast kąpiel w wannie to kwestia kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minut.

Przy kąpieli małych dzieci najbardziej polecane jest użycie wanny, jednak kabina z wysokim brodzikiem również zda egzamin, dzięki czemu nie musimy przerabiać całej łazienki pod instalację wanny.

Kabina prysznicowa świetnie sprawdza się, jeśli chodzi o osoby w podeszłym wieku lub mające problem z poruszaniem się. W domach zamieszkiwanych przed osoby poruszające się na wózku inwalidzkim czy o kulach, najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa bez brodzika. Krawędź brodzika stanowi czasem barierę nie do przejścia, szczególnie jeśli chodzi o osoby, które muszą radzić sobie samodzielnie.

Ponadto nowoczesne kabiny prysznicowe są wykonane z najwyższej jakości szkła hartowanego, który świetnie radzi sobie z wilgocią, wysoką temperaturą czy mocnymi uderzeniami. Szkło nie pęka, nie kruszy się i nie zarysowuje.

Kabina prysznicowa to mniej sprzątania. Kąpiel w wannie często kończy się zaciekami czy plamami z wody i środków myjących. Po kąpieli w kabinie prysznicowej nie musimy zawracać sobie głowy usuwaniem niebezpiecznych, mokrych plam. Dodatkowo mycie szklanej powierzchni kabiny jest niesamowicie proste i nie wymaga męczącego szorowania. Wystarczy mokra szmatka i odrobinę specjalnego środka do czyszczenia kabin prysznicowych.

Szklane kabiny prysznicowe – rodzaje

Jeśli chodzi o umieszczenie kabiny w łazience, możemy wyróżnić ich kilka najpopularniejszych rodzajów. Wszelkie rankingi popularności wygrywa oczywiście kabina prysznicowa narożna. Świetnie sprawdza się w przypadku łazienek o małym metrażu, gdzie zależy nam na maksymalnym zaoszczędzeniu przestrzeni, aby swobodnie się poruszać. Kabina narożna dobrze komponuje się również z większymi łazienkami, gdzie dodatkowo znajduje się osobna wanna.

Drugim najpopularniejszym typem kabiny prysznicowej jest kabina wnękowa. Do jej stworzenia wystarczy wnęka i szklane drzwi prysznicowe. Jest to sposób na nowoczesne wnętrze przy jednoczesnym obniżeniu kosztów instalacji.

Nie gorzej sprzedają się kabiny prysznicowe przyścienne, których nietypowe jak na polskie standardy położenie stanowi ciekawą odmianę dla tradycyjnych, plastikowych czy aluminiowych pryszniców. Ten rodzaj kabiny przylega tylko do jednej ściany łazienki, dzięki czemu uzyskujemy efekt odrębnej przestrzeni.

Kabiny prysznicowe – Warszawa i okolice

Zakup odpowiedniej kabiny prysznicowej może zająć nam sporo czasu, ponieważ jest to inwestycja dość kosztowna. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie kabiny na wymiar, dzięki czemu w pełni możemy wykorzystać potencjał naszej łazienki.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.