Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Moda na modułowe domy trafiła do polski kilka lat temu i ma się świetnie. Budowane z kilkunastu prefabrykatów domy są szybkie i tanie w postawieniu, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Cechują się również energooszczędnością, którą nie mogą pochwalić się murowane budynki. Nic więc dziwnego, że w rodzimym miastach powstaje coraz więcej obiektów tego rodzaju. Sprawdzamy, skąd wzięła się ich popularność oraz jakie zalety ma takie rozwiązanie.

Zmiana branżowej specjalizacji - coraz większe domy modułowe

Rosnące zainteresowanie tematem domów modułowych możemy zaobserwować śledząc liczbę zapytań typu: domy modułowe cena, ile kosztuje dom modułowy, czy też dom modułowy projekt. Pojawia się ich coraz więcej w wyszukiwarce Google, co daje jasny sygnał, że Polacy żywo interesują się tym tematem. Rosnący popyt dostrzegli również producenci, którzy chętnie oferują domy wykonane w tej technologii.

Dawniej metoda ta była powszechnie stosowane przez producentów kontenerów mieszkalnych, czy też producentów pawilonów do wznoszenia małych altan, domów letniskowych, czy biur pracowniczych. Te segmenty rynku ciągle dostarczają takim firmom wielu klientów, ale przedsiębiorstwa budowlane coraz chętniej spoglądają w kierunku rynku budynków mieszkalnych. Szybkie i tanie w budowie domy modułowe mogą tam znaleźć swoje miejsce.

To właśnie niska cena, a także krótki czas realizacji projektu najbardziej przyciągają klientów. Nowy dom, który jest w pełni umeblowany i wyposażony we wszystkie media może powstać już w kilka dni. Cały proces, czyli czas wytworzenia elementów w fabryce i połączenia ich na placu budowy, nie zajmuje więcej niż 2 miesiące. To znacznie krócej, niż w przypadku klasycznych domów murowanych.

Zmianie uległa nie tylko kwestia budowania coraz większej ilości domów modułowych, ale również ich rozmiar. Dawniej chętnie stawiano na niewielkie domki, których wielkość nie przekraczała 35 m². Obecnie, powstaje wiele projektów, które zakładają budowę domu modułowego, którego powierzchnia przekracza 100 m². Ta zmiana pozwoliła na stałe wejść producentom tego typu rozwiązań na rynek mieszkań budowlanych.

Zalety domów modułowych

Czas realizacji - to podstawowa zaleta domów oferowanych przez firmę modulowydom.pl. Gro inwestorów nie ma czasu, ani środków, by czekać z ukończeniem inwestycji kilkanaście miesięcy. Wielokrotnie taka budowa domu przeciąga się do nawet dwóch lat, co może oznaczać koniec funkcjonowania niejednego przedsiębiorstwa budowlanego.

Ten problem nie występuje w przypadku domów modułowych - tutaj od wyboru projektu i ustalenia szczegółów realizacji do momentu ukończenia budowy mija nie więcej niż 3 miesiące. W przypadku mniejszych obiektów, jak domki letniskowe, budowa zamykana jest najczęściej w kilka dni.

Dom modułowy - szybki sposób na własne cztery ściany

Cena domu modułowego to kolejny argument przemawiający za tym rozwiązaniem. Według analiz prowadzonych przez producentów kontenerów mieszkalnych, koszt budowy 100 metrowego domu modułowego jest o blisko 30% niższy, niż w przypadku murowanego budynku o takich samych rozmiarach.

Warto również pamiętać, że domy modułowe można budować o dowolnej porze roku. Nie ma przeciwskazań, by postawić taki dom w miesiącach zimowych, czy też jesiennych. Duża dowolność obejmuje również teren, na jakim zlokalizowany może zostać dom. Takie budynki bez przeszkód można umieszczać na piaszczystym lub podmokłym podłożu, a także na skałach i skarpach, gdzie budowanie budynków murowanych jest niemożliwe.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.