Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Kilka dni temu częstochowscy policjanci odwiedzili dzieci na koloniach organizowanych przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej w Poniku położonym w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W trakcie spotkania mundurowi rozmawiali o bezpieczenstwie podczas wakacji ale także zapewnili dla wszystkich moc atrakcji.

Policjanci w ramach akcji Bezpieczne Wakacje dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tym razem policjantka z ruchu drogowego st. sierż. Mariola Kowalczyk-Trąbska oraz mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie spotkali się z dziećmi na koloniach letnich. W trakcie wizyty policjantka przypomniała dzieciom podstawowe zasady korzystania z przejść dla pieszych oraz poruszania się po drodze po zmroku. Opowiedziała też jak na co dzień wygląda służba w policji. Rozmawiała z najmłodszymi jak należy się zachować w kontaktach z osobami obcymi, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze oraz co robić w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa.

W spotkaniu uczestniczył też policyjny przewodnik psa służbowego asp.szt. Paweł Maj, który omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować w kontakcie z agresywnymi zwierzętami. Podziw wzbudzały konie policyjne z częstochowskiego zespołu konnego, które podczas pokazu zachwycały swoimi umiejętnościami.

 

  • policyjni jeźdzcy na dwóch koniach słuzbowych na tle lasu z przygladajacymi się dziećmi
  • dwa policyjne konie wraz z jeżdźcami na tle lasu
  • policjantka z dziećmi
  • trzech policjantów witaqjacych się z grupą dzieci
  • policjant z grupą dzieci ustawiony do fotografi
  • zdjecie grzywy dwóch koni w tle altana z dziećmi