Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Od kilku dni, służbę w szeregach policyjnych psów patrolowo- tropiących pełni 2-letni owczarek niemiecki o imieniu " Rambo ". To kolejny już pies służący w częstochowskiej Policji. Jego opiekunem został przewodnik psów tropiących asp.szt. Marek Ładny z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Rambo to 2-letni, czarny, podpalany owczarek niemiecki, który kilka dni temu ukończył szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach dla psów patrolowo-tropiących do działań bez kagańca. Jego opiekunem został asp. szt. Marek Ładny. Funkcjonariusz pełni służbę w Policji już 18 lat. Ma bogate, przeszło 16-letnie doświadczenie jako przewodnik psa służbowego. Policjant zaznaczył, że Rambo to pies z charakterem, jest dynamiczny, bystry i posłuszny.

Rambo, wspólnie ze swoim przewodnikiem, będzie angażowany do służby patrolowo-interwencyjnej oraz poszukiwania osób zaginionych i sprawców przestępstw. Z pewnością weźmie również udział w zabezpieczaniu niejednej imprezy masowej, a pokaz jego posłuszeństwa będzie atrakcją podczas spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą.

  • umundurowany policjant z psem patrolowym Rambo
  • policjant w mundurze, z prawemj strony pies owczarek niemiecki, w tle wejście do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie
  • na trawie policjant, który przyklęknął obok leżący pies policyjny