Spoglądając na szarą, zwyczajną ścianę ma się wrażenie, że czegoś tam brakuje. Można zawiesić jakiś obraz lub fototapetę, ale jeśli chcemy być trendy i na topie, warto rozważyć usługę malowania obrazów na zlecenie. Jeśli mamy pomysł i koncept tego co mogłoby się znaleźć na naszej ścianie to wystarczy, że znajdziemy odpowiednich artystów, którzy wykonają daną usługę malowania obrazów na zamówienie. Zanim nastąpi etap realizacji danego zamówienia należy jeszcze ustalić kwestie związane z techniką artystyczną – malowanie akrylem jest metodą tradycyjną, ale można też zdecydować się na farby olejne i temperę. Malunek niekoniecznie musi być ograniczony do własnego mieszkania, z powodzeniem można zastosować malunek w hotelu, biurze, czy nawet restauracji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod malowania można zapomnieć o starych problemach związanych z nieprzyjemnym zapachem lub długim czasem schnięcia farby. Jeśli już ustalimy kwestie związane z metodą i rodzajem malunku możemy przejść do etapu realizacji takiego zamówienia.

Malowanie obrazów na zlecenie wykonywane jest ręcznie i dość często sam proces powstawania malunku wzbudza zainteresowanie osób postronnych. Już w kwestii artysty leży to w jaki sposób przeleje swój koncept na ścianę lub na wielkoformatowe płótno – bo również istnieje taka możliwość. W przypadku płótna malunek zwykle powstaje w odpowiednim studiu, a sam efekt końcowy, czyli płótno w docelowym miejscu, dostępny jest już po jego zakończeniu.

Warto wspomnieć, że każdy projekt jest unikalny, nawet zlecenie dwóch takich samych pomysłów może być zrealizowane zupełnie odmiennie. Dlatego też malowanie obrazów na zamówienie jest doskonałą alternatywą dla kupowania już gotowych, powielanych wielokrotnie fototapet czy obrazów produkowanych taśmowo.

Bardzo ważnym pytaniem jest to czy takie malunki na zamówienie nie będą zbyt kosztowne dla przeciętnego Kowalskiego. Cena ostateczna jest zależna od rodzaju zastosowanych materiałów i powierzchni takiego obrazu, a także poziomu skomplikowania projektu. Na cenę może też wpłynąć to w jakim miejscu taki malunek powinien zostać wykonany. Gdy potrzebne są rusztowania i liny, cena z pewnością będzie większa. Jednak zwykle nie jest na tyle duża, aby malowanie obrazów na zlecenie stało się nieosiągalne dla przeciętnej osoby, dodatkowy opis znajdziesz tu.