Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Sztuczna trawa na balkonie – zielono pod stopami!

Płytki ceramiczne, a może drewniane deseczki? To tylko dwie propozycje na podłogę na balkon. Do dyspozycji mamy także piękne zielone trawy sztuczne, które wprowadzą w tę przestrzeń wyjątkowy urok!

Zieleń koi nerwy i sprzyja relaksowi. Gdy mieszkamy w bloku, może nam jej brakować. Wprawdzie na balkonie nie możemy wysiać trawy, ale mamy alternatywne rozwiązanie – to sztuczna trawa na balkonie, którą możemy kupić obecnie w wielu wariantach do wyboru.

Nowoczesna trawa na balkon tego rodzaju do złudzenia przypomina naturalną. Można sprawdzić do na stronie internetowej jej producenta – firmy Multi Grass.

Czym tak naprawdę jest sztuczna – syntetyczna trawa? Jaki są jej główne zalety, a jakie wady? Jak można ją zamontować? W końcu, gdzie ją zakupić?

Sztuczna trawa – co to jest?

Pod pojęciem takim jak sztuczna trawa znajduje się specjalna wykładzina, która została zaprojektowana tak, aby je runo przypominało naturalne źdźbła trawy.

Do produkcji najczęściej stosuje się polietylen oraz polipropylen. Zielone włókna trawy umieszczane są na specjalnym podkładzie, który kładzie się na podłożu jak zwykłą wykładzinę.

Najczęściej w sprzedaży dostępna jest sztuczna trawa na metry o różnych szerokościach do wyboru, ale możemy także kupić ją w formie płytek.

Sztuczna trawa na balkonie – zalety i wady

Wyłożony na balkonie sztuczny trawnik ma zarówno swoje zalety, jak i wady, dlatego warto zapoznać się z nimi przed złożeniem swojego zamówienia.

Zalety sztucznej trawy:

  • estetyczny wygląd jak naturalna trawa
  • odporna na czynniki pogodowe – wysokie i niskie temperatury, wilgoć, UV
  • wieloletnia trwałość – jeden zakup na lata
  • brak potrzeby pielęgnacji – podlewania, nawożenia, konserwacji
  • przyjemna dla stóp, dlatego można chodzić po niej boso
  • łatwa w montażu – kładziemy ją jak zwykłą wykładzinę

Wady sztucznej trawy:

  • wykonana z tworzyw sztucznych
  • w trakcie upałów może nadmiernie się nagrzewać
  • ta niższej jakości może szybko przestać wyglądać atrakcyjnie

Gdy więc tęsknimy za zielenią, sztuczna trawa na balkon może być bardzo dobrym wyborem!

Jak zamontować sztuczną trawę na balkonie?

Jedną z zalet sztucznej trawy jest jej łatwy montaż – sztuczny trawnik można założyć samodzielnie, bez potrzeby korzystania z usług ekipy.

Gdy interesuje nas sztuczna trawa na balkonie montaż warto rozpocząć od przygotowania podłoża, czyli jego oczyszczenia. Następnie przycinamy sztuczną trawę do odpowiedniej wielkości i układamy na podłożu. W miejscach łączenia zaleca się zastosować specjalną taśmę, którą możemy zabezpieczyć także brzegi trawnika.

Gdzie można kupić sztuczną trawę na balkon?

Sprzedaż sztucznej trawy prowadzona jest obecnie przez wiele firm – możemy zakupić ją w sklepach z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi, w sklepach ogrodniczych, a także bezpośrednio u producentów.

Koszty związane z zakupem sztucznej trawy zależne są przede wszystkim od jej jakości, a także od potrzebnej nam ilości tego typu wykładziny. Najtańsze trawy to koszt od około 20-30 złotych za metr kwadratowy, ale jeśli zależy nam na lepszej jakości nawierzchni, musimy liczyć się z kosztami wynoszącymi nawet około 100 złotych za metr kwadratowy.

Aby cieszyć się z zakupu, jakim jest sztuczna trawa na balkonie opinie będą bardzo pomocne. Teraz można sprawdzić on-line.

Podsumowując, sztuczna trawa to atrakcyjna propozycja na balkon. Dzięki niej możemy cieszyć się pięknym, zielonym kobiercem pod stopami przez praktycznie cały rok!