30 maja w sali sesyjnej Urzędu Miasta rozstrzygnięto konkursy ekologiczne ,,Zabawka z odpadów" i ,,Czysta Częstochowa",

Konkursy realizowane w ramach programu ,,Czysta Częstochowa - segregacja to styl życia" były adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Częstochowy i gminy Poczesna.

W konkursie ,,Czysta Częstochowa" uczestniczyło 38 placówek oświatowych -15 szkół podstawowych i gimnazjów oraz 23 przedszkola.
Na konkurs ,,Zabawka z odpadów" wpłynęło 179 prac z tego: 76 od uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, 103 od przedszkolaków z 32 placówek oświatowych.

W konkursie ,,Czysta Częstochowa" w kategorii GIMNAZJUM I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi, w kategorii PRZEDSZKOLE - Przedszkole w Hucie Starej A z ul. Lipowej, w kategorii

UCZEŃ - Adam Marzec z SP nr 46 im. Stefana Żeromskiego, a w  kategorii PRZEDSZKOLAK - Jakub Duś z Niepublicznego Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego PINOKIO.

W XI edycji konkursu zebrano 353 182 szt. baterii, 17 968 szt. sprzętu, a łączna waga wyniosła: 51 280 kg.

W konkursie ,,Zabawka z odpadów" wśród uczniów szkół podstawowych najlepszy był Kamil Waszczyk z SP nr 21 im. S. Konarskiego, a wśród dzieci w wieku przedszkolnym  - Zofia Kacerovsky z  MP nr 17 im. Siedmiu Krasnoludków.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 30 maja w sali sesyjnej Urzędu Miasta.
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka i został dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Organizatorem przedsięwzięcia było Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne.
Pełne listy nagrodzonych w konkursach znajdują się w załączniku.