Długi weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na częstochowskich drogach czuwało od środy do niedzieli przeszło 225 policjantów z drogówki, blisko 340 z innych wydziałów oraz strażnicy miejscy. Mundurowi odnotowali 2 wypadki drogowe i 76 kolizji, zatrzymali też 25 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.

Podczas długiego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Akcja "Bezpieczny Weekend – Boże Ciało" rozpoczęła się w środę, a zakończyła wczoraj późnym wieczorem. Nad bezpieczeństwem w Częstochowie i powiecie częstochowskim czuwało łącznie blisko 570 policjantów wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej. Na częstochowskich drogach doszło w tym czasie do 76 kolizji i 2 wypadków. Najspokojniejsza była niedziela, kiedy wpłynęły tylko 2 zgłoszenia kolizji. W Święto Bożego Ciała stróże prawa odnotowali natomiast 12 kolizji. Do największej liczby zdarzeń na drodze doszło z kolei w piątek. Policjanci zatrzymali 25 kierujących, którzy wybrali się w trasę mimo że spożywali wcześniej alkohol, w tym 7 w stanie nietrzeźwości i 13 w stanie po użyciu alkoholu, kierujących pojazdami mechanicznymi.

W ubiegłym roku doszło do 91 kolizji, 2 wypadków, a policjanci zatrzymali do kontroli 22 pijanych kierujących.