Podczas zorganizowanego 30 maja rajdu ponad 200 uczennic i uczniów częstochowskich szkół odwiedziło niektóre z miejsc, w których Józef Piłsudski przebywał w czasie swoich pobytów w Częstochowie.  

Tradycyjnie rowerowa wycieczka została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Była okazją, aby opowiedzieć młodzieży o tym, na co podczas zwykłych lekcji historii nie ma czasu – czyli konspiracyjnych wizytach Józefa Piłsudskiego w Częstochowie. Organizatorzy pokazali uczestniczkom i uczestnikom przede wszystkim miejsca na Rakowie, w których lokalna bojówka PPS ukrywała przyszłego Marszałka.

Na mecie, na Starym Rynku, na wszystkich czekał żurek. Jak co roku ,,Dobry Sklep Rowerowy” przekazał także rower potrzebującym.

Akcję zainicjowaną przez Zespół Szkół Technicznych wspierały inne częstochowskie szkoły: Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego, Szkoły Podstawowe nr 1 i 41, a także Urząd Miasta Częstochowy i Muzeum Częstochowskie.

na podst. informacji z Zespołu Szkół Technicznych, mb