Dzielnicowi z komisariatu V uczestniczyli w debacie społecznej w częstochowskiej dzielnicy Północ. Mundurowi zachęcali do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które pomagają szybko skontaktować się z policją i zgłosić wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń. Poruszane były też bieżące sprawy dotyczące bezpieczeństwa.

Wczoraj w częstochowskiej dzielnicy Północ odbyła się debata społeczna zorganizowana przez zarząd tamtejszej spółdzielni mieszkaniowej i policjantów w komisariatu V. Jej celem było poznanie opinii mieszkańców na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu ich zamieszkania.

St. asp. Marcin Machnik przedstawił korzyści wynikające z korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki którym policjanci mają możliwość szybkiej analizy aktualnych zagrożeń, ustalenia o jakich problemach należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz mogą poznać oczekiwania społeczne co do sposobów rozwiązywania zdiagnozowanych problemów. W realizacji tych założeń konieczne jest uwzględnienie szczególnej roli dzielnicowego.

Zgromadzeni na spotkaniu mieszkańcy zgłaszali policjantom swoje problemy, z którymi spotykają się na co dzień. Starszy dzielnicowy asp. Adam Cichoń oraz dzielnicowi: asp. szt. Grzegorz Stępień, mł. asp. Elżbieta Winek i sierż. szt. Ewelina Orłowska chętnie odpowiadali na pytania mieszkańców.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.