Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczyli w niecodziennym przedsięwzięciu pod hasłem „Moda na bezpieczeństwo i zdrowie”, dzięki czemu mieli okazję przyjrzeć się pracy szesnastu specjalistów, zawodowo zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem i propagowaniem zdrowego stylu życia. Wśród niech nie mogło oczywiście zabraknąć częstochowskich policjantów.

Oprócz policjantów, zaproszeni do wspólnych działań z uczniami zostali strażacy, ratownicy medyczni, fizjoterapeuta, specjalista do spraw pielęgnacji urody, pedagodzy, psycholodzy, terapeuci.

Każdy uczeń wziął udział w czterech zajęciach, podczas których miał okazję uzyskać odpowiedź na szereg pytań: jak zachować się podczas kolizji drogowej, gradobicia, w sytuacji kradzieży dokumentów, jak wzywać pomoc, gdy ktoś jej natychmiast potrzebuje, co to są suplementy diety, dlaczego tak trudno udzielić pomocy osobie po użyciu dopalaczy, jak alkohol wpływa na ocenę naszych możliwości, co to jest demoralizacja i jakie środki wychowawcze może zastosować sąd rodzinny, co to znaczy zdrowie psychiczne, jak zachować się w różnych sytuacjach zgodnie z zasadami savoir-vivre’u.

Przedsięwzięcie pod hasłem „Moda na bezpieczeństwo i zdrowie” realizowane było w „siódemce” już po raz drugi. Wzbogacenie i zaktualizowanie wiedzy uczniów, skorygowanie błędnych przekonań oraz pozytywny wpływ na decyzje i wybory uczniów, to cele, jakie przyświecały temu przedsięwzięciu.

W ocenie organizatorów realizacja „Mody na bezpieczeństwo i zdrowie ” była możliwa dzięki życzliwości specjalistów, ich bezinteresowności w dzieleniu się swoją wiedzą i doświadczeniem, umiejętnością przekazywania przesłania, że od tego, co zrobimy dzisiaj, zależy to, co jutro może się wydarzyć.

 

  • Policjanci promowali „Modę na bezpieczeństwo i zdrowie”
  • Policjanci promowali „Modę na bezpieczeństwo i zdrowie”
  • Policjanci promowali „Modę na bezpieczeństwo i zdrowie”