Weekend na drogach powiatu częstochowskiego — 1 wypadek, 33 kolizje, 3 pijanych

Weekendowe patrole drogówki w powiecie częstochowskim zakończyły się jednym wypadkiem, 33 kolizjami i trzema zatrzymaniami kierowców po alkoholu — sprawdzono trzeźwość 840 osób. Jakie miejsca i zachowania warto omijać, by uniknąć mandatu i zagrożenia?
- Zadbaj o bezpieczeństwo na drogach powiatu częstochowskiego już dziś
- Sprawdź, ile patroli i kontroli przeprowadzono oraz czego dotyczą apel policji
Zadbaj o bezpieczeństwo na drogach powiatu częstochowskiego już dziś
W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie kontrolowali ruch na terenie powiatu. W ciągu trzech dni, od piątku do niedzieli, funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek drogowy oraz 33 kolizje. To bilans, który przypomina, jak szybko zwykła nieuwaga może zmienić się w poważne zdarzenie.
Sprawdź, ile patroli i kontroli przeprowadzono oraz czego dotyczą apel policji
Podczas działań policjanci przebadali stan trzeźwości 840 kierowców. W efekcie 3 osoby zostały zatrzymane za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. To dane, które jednoznacznie pokazują skalę działań i ryzyko, z jakim spotykają się inni uczestnicy ruchu.
Funkcjonariusze apelują o rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych. Regularne kontrole służą poprawie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg — pieszych, rowerzystów i kierowców.
„na podwójnym gazie”
- Policja w Częstochowie
Jeśli planujesz wyjazd samochodem w najbliższych dniach, pamiętaj o podstawowych zasadach: nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu, dostosuj prędkość do warunków i zachowaj bezpieczny odstęp. To proste działania, które mogą zapobiec kolizji lub wypadkowi.
Na podst. Policja w Częstochowie
Autor: krystian