Uwaga! Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu Częstochowskiego
W związku z nadchodzącymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, mieszkańcy powinni przygotować się na intensywne opady deszczu oraz burze. Synoptycy ostrzegają przed możliwością wystąpienia silnych porywów wiatru, które mogą powodować lokalne utrudnienia.

Prognozowane warunki pogodowe: deszcz i burze

Synoptycy wydali ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące nadchodzących intensywnych opadów deszczu, którym mogą towarzyszyć burze. Przewiduje się, że opady będą miały umiarkowane, a miejscami silne natężenie, co może skutkować wysokością opadu do 30 mm. Warto zwrócić uwagę na fakt, że burze mogą być połączone z porywami wiatru osiągającymi prędkość do 60 km/h.

Okres obowiązywania ostrzeżenia i szczegóły

Ostrzeżenie jest ważne od wieczora 7 lipca 2024 roku, od godziny 20:00, i potrwa do rana 8 lipca 2024 roku, do godziny 07:00. Wydano je o godzinie 11:52, co daje mieszkańcom czas na odpowiednie przygotowanie się do nadchodzących warunków pogodowych.

Jakie kroki należy podjąć?

W obliczu prognozowanych warunków, zaleca się mieszkańcom odpowiednie zabezpieczenie swoich domów i mienia. Należy upewnić się, że wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, są odpowiednio zabezpieczone. Warto również przygotować się na ewentualne przerwy w dostawie prądu, które mogą wystąpić w wyniku burz.

Brak dodatkowych uwag

Synoptycy nie podali dodatkowych uwag ani zaleceń. Niemniej jednak, warto na bieżąco śledzić prognozy pogody i być w kontakcie z lokalnymi służbami, które mogą dostarczać aktualnych informacji na temat sytuacji atmosferycznej.

Prosimy o zachowanie ostrożności i odpowiednie przygotowanie się do nadchodzących warunków pogodowych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich jest najważniejsze.


Na podst. Powiat Częstochowski