Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym już 15 czerwca w Częstochowie
W sobotę, 15 czerwca 2024 roku, miłośnicy kolarstwa będą mieli okazję podziwiać rywalizację na najwyższym poziomie. Od wczesnych godzin porannych do wieczora, ulice naszego miasta staną się areną zmagań podczas Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym ze Startu Wspólnego w kategoriach MASTER i CYKLOSPORT.
  1. Zawody odbędą się w godzinach od 6:00 do 21:00.
  2. Trasa wyścigu obejmuje ulice Mirowską, Mstowską i Wodociągową.
  3. Ulica Mirowska będzie częściowo zamknięta dla ruchu pojazdów.
  4. Autobusy linii nr 18 pojadą trasą objazdową przez ulicę Srebrną.

W związku z organizacją Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym ze Startu Wspólnego, mieszkańcy powinni przygotować się na zmiany w ruchu drogowym. Impreza sportowa, która odbędzie się 15 czerwca 2024 roku, rozpocznie się o godzinie 6:00 i potrwa aż do 21:00.

Trasa wyścigu została zaplanowana w taki sposób, by zaprezentować uczestnikom różnorodność naszego regionu. Kolarze będą przemieszczać się ulicami Mirowską, Mstowską oraz Wodociągową. To nie lada gratka dla fanów sportów rowerowych, którzy będą mogli na żywo kibicować swoim ulubieńcom.

Warto zwrócić uwagę, że ulica Mirowska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Srebrną i Złotą do skrzyżowania z ulicą Morenową, będzie całkowicie wyłączona z ruchu. W tym czasie autobusy komunikacji miejskiej linii nr 18 zostaną skierowane na trasę objazdową przez ulicę Srebrną, co może wpłynąć na planowanie podróży mieszkańców.

Na pozostałych odcinkach ulicy Mirowskiej, a także na ulicach Mstowskiej i Wodociągowej, przewidywane są czasowe wyłączenia dla ruchu. Pojazdy będą kierowane przez służby porządkowe organizatora imprezy lub Policji, co może powodować chwilowe utrudnienia.

Organizatorzy proszą mieszkańców o wyrozumiałość i przepraszają za wszelkie niedogodności związane z organizacją tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że mimo chwilowych utrudnień, mieszkańcy z entuzjazmem przyjmą sportową atmosferę i będą wspierać uczestników zawodów.


Opierając się na: Zarząd Dróg Częstochowa