DIY: Oświetlenie wykonane z betonu marki Heidelberg Materials

Beton, materiał zwykle kojarzony z budownictwem, od kilku lat zdobywa serca miłośników designu wnętrz. Jednym z najbardziej innowacyjnych sposobów jego wykorzystania jest betonowe oświetlenie. W tym artykule dowiesz się, jak samodzielnie stworzyć takie oświetlenie i jak o nie dbać.

Co daje betonowe oświetlenie?

Beton w oświetleniu wnętrz to połączenie nowoczesności z surowością. Wprowadza do wnętrza industrialny charakter, jednocześnie dając poczucie trwałości i niepowtarzalności. Każdy element wykonany z betonu jest unikalny - pęcherzyki powietrza, drobne nierówności czy zabarwienia dodają charakteru.

Betonowe ośwwietlenie - krok po kroku

Wybór betonu: Ważny jest dobór odpowiedniego betonu. Sprawdź ofertę Heidelberg Materials, która posiada szeroką gamę produktów do różnych zastosowań.

Forma: Aby uzyskać pożądany kształt, potrzebujesz formy. Można ją zrobić samemu (np. z tektury czy plastikowych naczyń) albo kupić gotową.

Mieszanie i wylewanie: Dokładnie wymieszaj beton zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Następnie wlej do formy.

Czyszczenie i pielęgnacja: Gdy beton zastygnie, wyjmij element z formy i delikatnie go wyczyść. Pamiętaj, by regularnie dbać o powierzchnię betonową, aby zachowała swoją estetykę.

Zadbaj o beton

Beton jest materiałem trwałym, ale jak każdy, wymaga pewnej pielęgnacji. Regularnie czyść powierzchnię z kurzu i brudu, używając miękkiej szmatki. Aby chronić beton przed wilgocią i plamami, warto zastosować specjalne impregnaty do betonu.

Heidelberg Materials - oferta

Jeśli myślisz o betonie, Heidelberg Materials to miejsce, które warto odwiedzić. Firma nie tylko dostarcza różnorodne betony, ale także całą gamę materiałów budowlanych. Co ważne, Heidelberg Materials to nowa nazwa marki, która zastąpiła wcześniejszą - Górażdże.

Betonowe oświetlenie to ciekawy sposób na dodanie charakteru wnętrzom. Dzięki łatwo dostępnym materiałom i odrobiny kreatywności, możesz stworzyć unikalne elementy dekoracyjne. Pamiętaj, by wybierać sprawdzone materiały, takie jak te dostarczane przez Heidelberg Materials, oraz dbać o właściwą pielęgnację swojego betonowego oświetlenia.