Estetyczna rewitalizacja Alej i Placu Biegańskiego w Częstochowie
Centrum Usług Komunalnych podjęło działania mające na celu poprawę estetyki i bezpieczeństwa w kluczowych miejscach miasta. Nowe nasadzenia i pielęgnacja zieleni mają przyczynić się do jeszcze lepszego wizerunku naszej przestrzeni miejskiej.
  1. Montowanie wygrodzeń chroniących krzewy w III Alei.
  2. Pielęgnacja koron lip w III Alei.
  3. Usunięcie zniszczonych żywopłotów przy Ratuszu.
  4. Odświeżenie krzewów iglastych i wymiana drzew w donicach na całej długości Alei NMP.

W najbliższym czasie Centrum Usług Komunalnych planuje zamontować wygrodzenia w III Alei, które będą chronić krzewy przed zadeptaniem, dając im szansę na zdrowy wzrost i rozkwit. To działanie ma na celu nie tylko poprawę estetyki, ale również zapewnienie roślinom odpowiednich warunków do wzrostu.

Jednym z priorytetów jest również pielęgnacja koron lip w III Alei. Dzięki tym zabiegom pasaż środkowy oraz ulica będą lepiej oświetlone, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w tej części miasta.

"Dbanie o częstochowską zieleń to nasza misja, a konserwacja i troska o kondycję roślin są dla nas priorytetem" – komentuje Emilia Kulig, kierownik Sekcji Informacji, Promocji i Edukacji CUK. W ramach tych działań planowane jest również usunięcie zniszczonych przez ćmę bukszpanową żywopłotów przy Ratuszu i nasadzenie w ich miejsce nowych, jeszcze piękniejszych roślin, zgodnie z sugestiami konserwatora zabytków.

W III Alei zostaną także odświeżone krzewy iglaste poprzez usunięcie suchych pędów i dodanie nowych roślin. Działania te mają na celu poprawę estetyki zieleni miejskiej, która jest wizytówką tej części miasta.

Na całej długości Alei NMP planowane jest również wymienienie i uzupełnienie drzew w donicach, co ma na celu dalsze upiększanie tej przestrzeni. Wszystkie prace będą realizowane jak najszybciej, w miarę dostępności środków.

Takie inicjatywy pokazują, jak ważne jest dbanie o nasze otoczenie i jak wiele można zdziałać dzięki systematycznej pielęgnacji miejskiej zieleni. Dzięki tym działaniom nasze miasto będzie jeszcze piękniejsze i bardziej przyjazne dla mieszkańców.


Na podst. UM Częstochowa