Młodzi technicy budownictwa z naszego regionu zdobyli mistrzostwo w konkursie wojewódzkim
Kiedy pasja spotyka się z profesjonalizmem: młodzi adepci budownictwa świętują swoje triumfy

W naszej społeczności talent i ciężka praca zawsze znajdują sposób, by zaistnieć i zostać docenione. Nie inaczej było podczas VII edycji konkursu "Młody Mistrz Budownictwa", która zebrała przedstawicieli młodego pokolenia zafascynowanego światem budownictwa. To wydarzenie nie tylko odzwierciedla rosnące zainteresowanie zawodami technicznymi, ale także podkreśla ich znaczenie dla lokalnej gospodarki i rozwoju infrastruktury.

  1. Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu "Młody Mistrz Budownictwa" miało miejsce 5 kwietnia.
  2. W konkursie uczestniczyły 15 drużyn z województwa śląskiego, reprezentujących szkoły kształcące w zawodzie technik budownictwa.
  3. Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie zajęły pierwsze miejsce.
  4. Wyróżnienia otrzymały także szkoły z Lublińca, Żywca oraz Gliwic.

Organizatorem konkursu, który już po raz siódmy otworzył swoje drzwi dla młodych talentów, było Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Częstochowie. Partnerstwo z Wydziałem Budownictwa Politechniki Częstochowskiej oraz wsparcie lokalnych władz i stowarzyszeń zawodowych tylko podkreślają wagę inicjatywy. Konkurs "Młody Mistrz Budownictwa" nie tylko promuje edukację zawodową, ale także buduje most między teorią a praktyką, dając uczniom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w realnych zadaniach projektowych i praktycznych.

Wyróżnienia przyznane przez takie instytucje jak Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej, Stowarzyszenie Dyrektorów CKU i CKP czy Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, to nie tylko dowód uznania dla zdolności uczestników, ale również zachęta do dalszego rozwoju i doskonalenia swoich pasji. Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie mogą być pewni, że ich trud i zaangażowanie w drogę zawodowego mistrzostwa budownictwa zostały właściwie docenione.

Wydarzenie takie jak "Młody Mistrz Budownictwa" pokazuje, że przyszłość branży budowlanej w naszej społeczności jest w dobrych rękach. Młodzi ludzie, zaangażowani w rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy, to fundament na którym będzie opierać się jutro. Niech ich entuzjazm i zaangażowanie będą inspiracją dla nas wszystkich, przypominając, że ciężka praca i pasja mogą prowadzić do wielkich osiągnięć.


Urząd Miasta Częstochowy