Nowa sala multimedialna otwarta w DPS Wyczerpy-Aniołów
W sercu dzielnicy Wyczerpy-Aniołów otwarto nową salę multimedialną w Domu Pomocy Społecznej, stając się przestrzenią promującą wiedzę cyfrową i integrację społeczną. To miejsce, gdzie technologia łączy pokolenia, a dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych staje się realny dla każdego mieszkańca.
  1. Nowa sala multimedialna w DPS to przestrzeń dla każdego, bez względu na wiek.
  2. Projekt sfinansowany dzięki Budżetowi Obywatelskiemu oraz wsparciu lokalnych stowarzyszeń.
  3. Cztery laptopy od PERASADA i sprzęt od DPS tworzą nowoczesną pracownię multimedialną.
  4. Otwarcie sali z udziałem prezydenta i jego zastępcy podkreśla znaczenie inicjatywy dla społeczności.

Dom Pomocy Społecznej, znany ze swojego zaangażowania w działania na rzecz społeczności lokalnej, poszerza horyzonty dostępnej edukacji i integracji, otwierając nową salę multimedialną. Przestrzeń ta jest wyrazem dbałości o rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców, niezależnie od ich wieku. Realizacja tego projektu była możliwa dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego oraz wsparciu Częstochowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością PERASADA, które przekazało do pracowni cenne wyposażenie w postaci czterech laptopów. Projekt aranżacji wnętrza, wykonany przez Natalię Stenzel na zasadach wolontariatu, sprawia, że przestrzeń ta jest nie tylko funkcjonalna, ale i przyjazna użytkownikom.

W dniu otwarcia, sala multimedialna zyskała oficjalne błogosławieństwo i została zaprezentowana społeczności. W ceremonii wzięli udział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i jego zastępca Piotr Grzybowski, co podkreśla wagę projektu dla miasta i jego mieszkańców. Sala ta nie tylko stanowi most łączący różne pokolenia przez wspólne korzystanie z technologii, ale także jest miejscem, gdzie bariera cyfrowa może być przełamana, a wiedza zdobywana w przyjemnej atmosferze.

Nowa sala multimedialna w Domu Pomocy Społecznej jest jasnym sygnałem, że edukacja cyfrowa i dostęp do nowoczesnych narzędzi nie muszą być ograniczone przez wiek czy możliwości fizyczne. To krok w kierunku budowania społeczności, w której każdy ma równy dostęp do wiedzy i narzędzi niezbędnych w dzisiejszym świecie.


UM Częstochowa