W okresie zimowego wypoczynku na drogach Częstochowy i powiatu częstochowskiego doszło do 187 zdarzeń drogowych. Policjanci zatrzymali 14 pijanych kierowców i zatrzymali prawo jazdy 4 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Częstochowska policja podsumowała ferie zimowe na drogach miasta i powiatu częstochowskiego. W okresie od 13 do 29 stycznia 2023 roku doszło do 182 kolizji i 5 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Policjanci z drogówki ujawnili 1309 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, z czego 713 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 4 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Niestety na naszych drogach nie zabrakło też nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 14 takich osób.

Dla porównania, w okresie ferii zimowych w 2022 roku na naszych drogach doszło do 193 kolizji i 9 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 8 zostało rannych. Policjanci ujawnili 1 tys. wykroczeń, zatrzymali 18 pijanych kierowców, a 7 piratów drogowych straciło swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.