Różnice między cyfrowym pieniądzem a kryptowalutą: Eksperci dzielą się swoją wiedzą

Upowszechnienie się pieniądza cyfrowego doprowadziło do wzrostu popularności płatności elektronicznych. Niezależnie od tego, czy chodzi o płatności jednorazowe, czy powtarzające się, ludzie w rekordowym tempie przechodzą na te formy płatności. Patrząc na aktualne informacje bitcoin, w ekosystemie pieniądza cyfrowego działa wielu graczy, a jego zasięg rośnie z każdym dniem. Firmy takie jak Google, Apple, Amazon i Facebook mają swoje własne aplikacje do obsługi pieniędzy cyfrowych, które wykorzystują jako część swojego ekosystemu do sprzedaży innych produktów i usług. Ale jak dokładnie różnią się pieniądze cyfrowe i kryptowaluty? Która z nich jest lepsza? I który z nich wyłoni się jako dominujący gracz w tej przestrzeni? Aby odpowiedzieć na wszystkie te pytania, rozmawialiśmy z najlepszymi ekspertami z branży. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej...

Czym jest pieniądz cyfrowy?

Pieniądz cyfrowy to każda forma waluty, która jest elektronicznie przechowywana i przekazywana. Obejmuje on zarówno gotówkę online, jak i pieniądze mobilne, które są przechowywane na urządzeniu mobilnym. Pieniądze cyfrowe stały się coraz bardziej popularne w ciągu ostatnich kilku lat, zwłaszcza w krajach rozwijających się, gdzie rozwój tanich urządzeń mobilnych znacznie ułatwił transfer pieniędzy. Pieniądze cyfrowe mogą być wykorzystywane do wysyłania i otrzymywania płatności, przechowywania pieniędzy i dokonywania zakupów. Można je łatwo przechowywać w formie elektronicznej i umożliwiają użytkownikom dostęp do swoich pieniędzy z dowolnego miejsca na świecie, co czyni je wygodną opcją.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to cyfrowa lub wirtualna waluta, która wykorzystuje kryptografię do zapewnienia bezpieczeństwa. Dzięki temu zabezpieczeniu kryptowaluta jest trudna do podrobienia. Cechą charakterystyczną kryptowaluty i prawdopodobnie jej najbardziej ujmującym urokiem jest jej organiczny charakter; nie jest ona emitowana przez żaden rząd ani kontrolowana przez żadną pojedynczą organizację. W przeciwieństwie do tradycyjnych form waluty, które są emitowane przez centralny organ, taki jak bank lub rząd, kryptowaluta jest tworzona w procesie zwanym wydobyciem. Podczas wydobycia komputery uruchamiają złożone algorytmy, które rozwiązują zagadki, aby uwolnić nowe monety do systemu i zweryfikować istniejące transakcje. Właściciel komputera, który uwalnia nowe monety do systemu poprzez górnictwo, jest nagradzany nowo wydanymi monetami. Monety są przyznawane zgodnie z ustalonym wcześniej algorytmem, a wysokość nagrody zależy od tego, ile pracy Twój komputer wniósł do sieci. Monety można przechowywać w cyfrowym portfelu i używać ich tak, jak każdej innej waluty.