„Drogowskaz dla młodych” zakończył się w ubiegłą niedzielę. Na Torze Fiata w Bieruniu rywalizowało 6 uczniów z częstochowskich szkół średnich. Oprócz doskonałej zabawy, młodzi kierowcy zdobyli garść przydatnych informacji i doskonalili swoje umiejętności prowadzenia pojazdu. Nagrody wręczył mł. insp. Mariusz Strzelecki Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie.

Policjanci z częstochowskiej drogówki bardzo często angażują się w organizację wszelkiego rodzaju inicjatyw, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W kwietniu wspólnie z Automobilklubem Jurajskim zorganizowali kolejną edycję „Drogowskazu dla młodych”, w której uczestniczyła młodzież ze szkół średnich. Uczestnicy, aby przejść do kolejnego etapu musieli zdobyć najwięcej punktów z testu wiedzy o bezpieczeństwie.
W II etapie na torze w Wyrazowie młodzi kierowcy musieli pokonać tor przeszkód oraz wykonać zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Brali też udział w pozorowanym zdarzeniu drogowym z udziałem straży pożarnej. Młodzi kierowcy mogli również sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu pod okiem instruktorów doskonalenia techniki jazdy.
Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 10 najlepszych młodych kierowców. W ubiegłą niedzielę 6 z nich rywalizowało na torze wyścigowym w Bieruniu, gdzie czekały na nich 3 próby sprawnościowe za kierownicą oraz szereg testów i zajęć praktycznych. Najlepszymi młodymi kierowcami zostali uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Częstochowie:

Adam Rutkowski – I miejsce

Kacper Szklarzyk – II miejsce

Kacper Grabowski – III miejsce.

Puchar i nagrody wręczył młodszy inspektor Mariusz Strzelecki – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie.

W tym samym czasie na torze w Bieruniu odbywała się akcja profilaktyczna Śląskiej Policji „Młody kierowco zostań mistrzem kierownicy”.

 

  • uczestnicy, organizatorzy i policjanci pozują do wspólnego grupowego zdjęcia w sali
  • w sali siedzą uczestnicy, na środku stoi organizator i wyczytuje nazwiska zwycięzców, którzy wychodzą na środek nagrody
  • młodszy inspektor Mariusz Strzelecki w symulatorze dachowania