Nowoczesne krzesła barowe do kuchni i aneksu kuchennego

Kuchnia i aneks kuchenny bardzo często wyposażane są dzisiaj w półwyspy i wyspy kuchenne. Mogą one służyć również jako miejsca, gdzie je się posiłki. Warto wtedy dostawić do nich hokery – krzesła barowe. Sprawdź pomysły na nowoczesne hokery do swojego domu!

Hokery w stylu loft – industrialne wzornictwo

Wśród najczęściej kupowanych hokerów do kuchni oraz do aneksów kuchennych znajdują się modele w stylu loft. Wyróżniają się one industrialnym – przemysłowym wyglądem, aby wpisać się w założenia stylistyczne tego wystroju.

Hokery loft najczęściej wykonuje się z połączenia metalu oraz drewna. Metalowa rama malowana jest na czarny kolor, a drewno lub jego imitacja tworzy wtedy ciekawe połączenie. Tego typu hokery bardzo często mają także niebanalne kształty ram przypominające figury przestrzenne. Natychmiast przyciągają uwagę!

Hokery glamour – tapicerowane aksamitem

Aksamit oraz welur to tkaniny, które są dzisiaj bardzo modne. Wyróżniają się efektownym wyglądem – są miękkie, grube, przyjemne w dotyku, a także efektownie odbijają światło, dając przez to wrażenie głębi.

Tapicerowany aksamitem hoker to świetny wybór do kuchni oraz do aneksu kuchennego urządzonego w stylu glamour. To styl wyróżniający się nowoczesnym przepychem w pałacowym wydaniu. Właśnie dlatego hokery aksamitne, dodatkowo ozdobione pikowaniem w stylu Chesterfield oraz dekoracyjnymi uchwytami z tyłu oparcia pasują do niego perfekcyjnie.

Hokery przezroczyste – oryginalne „krzesła duchy”

Intrygującym pomysłem w nowoczesnym stylu są także hokery wykonane z przezroczystego poliwęglanu. Są one także określane jako „krzesła duchy”, ponieważ są całkowicie przejrzyste, a przy tym bardzo interesujące jako element wystroju.

Tego typu hokery mogą być wykonane w całości z poliwęglanu, ale również dostępne są modele na metalowych ramach wykonanych z chromowanej stali, które uzupełnione są przezroczystymi siedziskami.

Hokery obrotowe – na praktycznej podstawie

Kolejnym pomysłem są hokery obrotowe, które wyróżniają się zastosowaniem obrotowej podstawy. Najczęściej jest ona wykonana z chromowanej stali, dlatego świetnie wpisuje się we współczesne aranżacje.

Obrotowe hokery nie tylko są bardzo efektowne, ale także praktyczne. Świetnie sprawdzą się także w małych kuchniach i aneksach.

Te oraz inne hokery barowe można zakupić w wielu sklepach specjalizujących się w sprzedaży krzeseł. Teraz dostępne są one również w internecie, dlatego można zamówić je bardzo wygodnie z dostawą do domu.