UM Częstochowa: TAŃCZĄ, A WIATR IM PRZYGRYWA
Kolejne balansujące rzeźby częstochowskiego artysty Jerzego Kędziory zawisły nad rewitalizowanym Starym Rynkiem. Docelowo będzie ich czternaście.
Pierwsze z nich umieszczono na specjalnych konstrukcjach 19 listopada. Ich montaż okazał się sporym wyzwaniem, a to z uwagi na wiatr, który tego dnia wyraźnie dawał się we znaki. Nie przeszkodziło to jednak w realizacji pomysłu i tak oto, nad rewitalizowanym Starym Rynkiem pojawili się m.in. Charlie Chaplin, Philippe Petit, czy Sztukmistrzyni” (która ze względów koncepcyjnych musiała zostać chwilowo zdemontowana).
Teraz przyszedł czas na kolejnych bohaterów. W drugim etapie montażu, do balansującego” grona dołączyło trzech Szczudlarzy”, Atleta nad płotkiem”, Sportowiec nad poprzeczką” oraz Skaczący do wody”. Łącznie autor instalacji przygotował 20 figur, z których po ocenie możliwości montażowych wybierze 14. Kto jeszcze zatańczy” w podniebnym teatrze? W gronie branych pod uwagę są m.in.: Dziewczynka na kole”, Młodzieniec z wiatraczkami”, Dziewczynka z szarfą”, Lalkarz”, Dzwonnik”, Napinająca linę”, Grający na cymbałach”, Złota piłka sportowiec”, Atleta nad poprzeczką”, Próba zeskoku”, czy Akrobata z krzesłem”.
Przypomnijmy, ze balansujące rzeźby to jeden z kilku elementów rewitalizacji Starego Rynku w Częstochowie. Po zakończeniu inwestycji, na odwiedzających czekać będzie m.in. równie roztańczona” kolorowa fontanna, szklany pawilon z ekspozycją części starego ratusza, kawiarenka czy amfiteatr.
Więcej informacji o kończącej się inwestycji można znaleźć pod adresem:
http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=14782
ŁS, fot. Łukasz Kolewiński
Urząd Miasta Częstochowy, czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=14832
Ostatnie Artykuły

Altana w Blachowni stała się czymś więcej niż miejscem odpoczynku

Miejski program wraca do szkół. Drugoklasiści dostaną przegląd i lakowanie

IV Komisariat Policji w Częstochowie - kontakt, dzielnicowi, rejony

Jurajskie Targi Turystyczne wracają do centrum Częstochowy na dwa dni

Burza nad Częstochową może uderzyć bez ostrzeżenia - straż daje prostą instrukcję

Przyrów pod lupą policji - oszuści, internet i ruch drogowy

Na Narcyzowej ruszą roboty. Właściciele muszą uprzątnąć pas drogowy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie - kontakt, godziny, zadania

Komisariat III Policji w Częstochowie - dzielnicowi, rejony i kontakt

Komisariat V Policji w Częstochowie - kontakt, dzielnicowi, rejony

Komisariat VI Policji w Częstochowie - dzielnicowi, rejony i kontakt

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Częstochowie - kontakt, godziny, lekarze wyznaczeni

Cmentarz Komunalny Częstochowa - kontakt, godziny, cennik i wyszukiwarka grobów

Częstochowskie Dni Rodziny nabierają tempa. W maju czeka ruch, kultura i wsparcie
Przydatne dane teleadresowe
- Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Częstochowie - kontakt, godziny, składanie odwołań
- Filia nr 9 Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie - kontakt, godziny, informacje
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Częstochowie - kontakt, godziny, lekarze wyznaczeni
- Powiatowy Zespoł do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Częstochowie - kontakt, godziny, wnioski
- I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Częstochowie - kontakt, godziny, opłaty
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie - kontakt, godziny, nadzór sanitarny
