Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Damskie tenisówki: najlepsze buty na wiosnę!

Nadchodzi wiosna – to czas, kiedy wyciągamy z szafy lżejsze ubrania, a grube kurtki idą do kąta na kilka miesięcy. To także okres, w którym zmieniamy buty na lżejsze i bardziej przewiewne. Ponadczasową i stylową opcją są tenisówki damskie oraz męskie – podpowiadamy, w jakich sytuacjach można je nosić.

Skąd wzięła się moda na tenisówki damskie?

Trampki powstały na początku XX wieku jako buty sportowe – dziś pełnią raczej funkcję casualowego obuwia do miejskich stylizacji. Nic dziwnego, że z czasem powstało mnóstwo wariacji na ich temat, a tenisówki damskie występują nawet w wersjach na obcasie czy koturnie. Największą popularnością cieszą się jednak wciąż trampki w podstawowej wersji – nie wyższe niż do kostki, na płaskiej, gumowej podeszwie. Oprócz tego chętnie wybierane są tenisówki damskie w wersji wsuwanej, bez sznurowadeł. Dobrze sprawdzają się zarówno w stylizacjach ulicznych, jak i do pracy czy domu jako obuwie zamienne.

Do czego pasują damskie tenisówki?

Tenisówki damskie produkowane są w tak różnych stylach i wariantach, że można je dopasować niemal do każdego stroju, łącznie ze swobodnym biznesowym. Najczęściej jednak noszone są do swobodnych stylizacji lub do pracy, w której nie jest wymagane obuwie ochronne: w sklepach, szpitalach czy restauracjach. Trampki można próbować łączyć niemal z każdym ubiorem, jednak zdarza się, że są to nietypowe aranżacje, na które przeciętna osoba nie może sobie pozwolić. Z punktu widzenia stylu najbezpieczniej więc łączyć trampki raczej z nieformalnymi ubraniami.

Tenisówki damskie do pracy

W niektórych sklepach, takich jak https://pantofelek-sklep.pl/pl/obuwie-damskie_tenisowki można kupić tenisówki damskie wyprodukowane z myślą o pracy. Mają więc one prosty krój, do tego często są wsuwane, dzięki czemu wyeliminowane jest ryzyko potknięcia się o luźną sznurówkę. Często posiadają atesty BHP, potwierdzające między innymi zwiększone właściwości antypoślizgowe. Są to więc buty doceniane przez osoby pracujące w szpitalach czy stołówkach i innych miejscach, w których ważne jest bezpieczeństwo na śliskiej podłodze.