Firma rozrasta się. Przybywa nowych pracowników i klientów. Kupuje się nowe maszyny, wprowadza nowe produkty i usługi. Z roku na rok jest coraz więcej umów, klientów, papierkowej pracy. Wszystko to z czasem zaczyna przerastać właściciela, który szuka odpowiedzialnego rozwiązania, które zapewni mu lepszą organizację pracy oraz jej efektywność. Do wyboru jest wiele: usługi archiwizacji dokumentów, niszczenia dokumentów, a także e kadry.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o archiwizowaniu dokumentów

Archiwizowanie dokumentów pozwala na wprowadzenie do firmę ładu i porządku. Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć, znajdź firmę, która się tym zajmie. Boisz się? Nie ma czego!

Usługa archiwizacji dokumentów jest bezpieczna

Wiele osób obawia się, że udostepnienie obcym osobom dokumentów firmowych niesie za sobą bardzo duże zagrożenie. Prawdą jest, że o firmowe dokumenty trzeba dbać z należytym szacunkiem, nie można udostępniać ich osobom trzecim, zwłaszcza jeżeli znajdują się tam dane wrażliwe. Jednak, są wyjątki. Firmy, które zajmują się archiwizacją dokumentów w Warszawie, zobowiązują się do zachowania tajemnicy. Nie należy się zatem martwić, że ważne informacje „wyciekną” z firmy.

Dokumenty archiwizowane nie powinny ulec uszkodzeniom

Kolejną rzeczą, o którą martwią się właściciele firm jest uszkodzenie dokumentów. Warto tutaj podkreślić, że do takich sytuacji raczej nie dochodzi, a jeśli już to są to sytuacje jednostkowe. Firmy oferujące archiwizację dokumentów, porządkowanie dokumentów, czy digitalizację dokumentów, starają się, aby warunki przechowywania ich były naprawdę dobre. Często są one znacznie lepsze niż w macierzystej firmie. Lokale takie mają również specjalne zabezpieczenia. Dokumenty są bardzo dobrze oznakowane, nie ma więc mowy o pomyłkach. W razie potrzeby dokumenty są bardzo szybko dostarczane.

Bardzo szeroki zakres usług

Firmy zajmujące się przechowywaniem i archiwizacją dokumentów, oferują bardzo szeroki zakres usług. Często porządkują dokumenty, oferują możliwość ich depozytu, niszczenie dokumentów, szkolenia, digitalizację, a także organizację archiwum w siedzibie firmy. Wszystkie te usługi dobierane są indywidualnie do potrzeb klienta i specyfiki firmy.

Archiwizacja dotyczy różnych dokumentów

Firmy podejmują się archiwizacji i porządkowania najróżniejszych dokumentów. Nie są to wyłącznie faktury firmowe, ale również archiwum medyczne, inne ważne i wrażliwe dane, akta, zdjęcia, mapy, starodruki, książki i broszury. Często dokumenty takie są digitalizowane, a więc przenoszone na pamięć zewnętrzną, dzięki czemu bardzo szybko i prosto można je odszukać. Dzięki temu obieg dokumentów w firmie jest bardzo dobry. Digitalizacja zbiorów pozwala na polepszenie organizacji pracy.

E kadry – często usługa łączona z archiwizacją i porządkowaniem dokumentów

Wiele firm łączy usługi o podobnym charakterze. Dlatego, decydując się na e kadry, można dostać w pakiecie również możliwość porządkowania i archiwizacji firmowych dokumentów. Outsourcing kadr i płac zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim zewnętrzna firma zajmuje się kontaktem ze wszystkimi urzędami, również z urzędem skarbowym. Ponadto, zajmuje się obiegiem wszystkich dokumentów, ich przygotowaniem, opracowaniem audytów kontrolnych czy też rozliczeniami podatku. Outsourcing usług jest dziś bardzo modny – nie bez przyczyny. Zapewnia bardzo duże oszczędności!

Każda firma na pewnym etapie musi pomyśleć o usystematyzowaniu własnej dokumentacji. Warto przemyśleć bardzo dokładnie z usług jakiej firmy dobrze jest skorzystać. Ważna jest nie nie tylko cena, ale również profesjonalizm, miejsce przechowywania dokumentów oraz zabezpieczenia.