7 czerwca rozpocznie się trzecia edycja święta częstochowskiej młodzieży, czyli festiwal Summer Chill, otwierając tym samym tegoroczny cykl imprez w Parku Wypoczynkowym Lisiniec. Muzyczną gwiazdą będzie Novator. Wstęp wolny.

3. edycja festiwalu potrwa od piątku do niedzieli. W programie koncerty muzyczne, imprezy towarzyszące, konkursy i zabawy dla młodzieży ale i dla całych rodzin. Będzie można także m.in. skoczyć na bungee czy – po lunchu lub deserze prosto z ,,food trucka” – wspólne obejrzeć film pod gołym niebem.

Summer Chill to festiwal, który młodzi organizują dla młodych – jego pomysłodawcą jest Młodzieżowa Rada Miasta. Na trzydniowej plenerowej imprezie w Parku Lisiniec mile widziani są jednak wszyscy, organizatorzy przygotowali bowiem atrakcje także z myślą o całych rodzinach. Będą konkursy, zabawy dla maluchów i jedna z największych w Polsce stref food trucków. Po raz pierwszy podczas Summer Chill będzie można także mocno podnieść sobie poziom adrenaliny, oddając skok na bungee. Na amatorki i amatorów łagodniejszych wrażeń będzie czekać m.in. kino pod gołym niebem. Summer Chill to także szansa dla aspirujących częstochowskich muzyków – a to dzięki organizowanemu podczas imprezy przeglądowi lokalnych zespołów.  

Festiwal Summer Chill wpisuje się w ideę miejskiego programu ,,Kierunek przyjazna Częstochowa”. To m.in. tworzenie warunków do aktywności wszystkich grup mieszkanek i mieszkańców oraz kreowanie atrakcyjnych możliwości spędzania wolnego czasu.

Główną gwiazdą festiwalu będzie wokalista, raper i producent muzyczny Novator, wybrany przez samą częstochowską młodzież dzięki ankiecie przygotowanej przez organizatorów. Wystąpi 8 czerwca. Ponadto usłyszymy artystów takich jak White 2115, Sitek i Qbik. 7 czerwca odbędzie się Konkurs Lokalnych Kapel oraz koncert m.in. grupy The Hakeys. W niedzielę, 9 czerwca, festiwal zakończy Kino na Leżakach.

Organizatorami tegorocznej edycji Summer Chill są Młodzieżowa Rada Miasta, Stowarzyszenie ,,CzęstoKocham” i Stowarzyszenie ,,Aktywna Częstochowa”.

Więcej