Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Ile razy próbowałeś przyrządzić coś pysznego, a później okazywało się to wielką klapą? Nieważne ile swoich wpadek naliczyłeś - nie jesteś sam. Każdemu kiedyś powinęła się noga w kuchni. Zgodnie z zasadą: ,,nie ma źle przygotowanych dań, są jedynie źle dobrane sprzęty do gotowania” zainwestuj w odpowiednią patelnię, dzięki której kolejne dania w Twoim wykonaniu będą tylko dobre. Na jaki model ostatecznie się zdecydować? Właśnie o tym jest ten artykuł.

 

Model uniwersalny – patelnia na indukcję

Patelni na indukcję możesz używać nie tylko do gotowania na płycie, ale również na kuchence gazowej oraz ceramicznej. Ten model posiada wiele zalet – właśnie dlatego nazywa się go uniwersalnym. Służy do przygotowywania różnego rodzaju potraw – jarskich i mięsnych, na słodko oraz na słono. Jego brzegi są średniej wysokości, a średnica oscyluje wokół 20-24 cm - to pozwala na komfortowe gotowanie zarówno sporych kawałków mięs w sosie własnym, jak i smażenia naleśników, przygotowywania risotto lub innych potraw, które należy często mieszać.

W kuchni każdego szanującego się gospodarza powinna znaleźć się chociaż jedna patelnia tego typu.

 

Patelnia głęboka – do dań jednogarnkowych

W takie naczynie warto zainwestować, gdy jesteś fanem różnego rodzaju potraw jednogarnkowych. Głębokie brzegi patelni sprawdzają się idealnie podczas regularnego oraz częstego mieszania składników dania – nic nie wysypuje się na kuchenkę, ani nie brudzi jej powierzchni. Modele wysokiej jakości posiadają nieprzywierającą powłokę – to dodatkowy atut przydatny zwłaszcza wtedy, gdy zdarza Ci się coś czasem lekko przypalić ?.

Tego rodzaju sprzęt można porównać do zwykłego garnka lub uniwersalnej patelni na indukcję.

 

Patelnia grillowa – alternatywa dla grilla

Jednym z nowszych oraz ciekawszych rozwiązań do kuchni jest patelnia grillowa z charakterystycznym, pofałdowanym dnem. Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze dociera do smażonego jedzenia od góry, ale także od dołu. To daje efekt bardzo dobrze usmażonego mięsa – jego smak można porównać do tego, który tak cieszy podniebienia milionów ludzi na świeżym powietrzu podczas upalnych dni.

Smażenie na tej patelni jest bardzo proste, a przy tym zdrowe. Nie wykorzystujesz do tego celu żadnego dodatkowego tłuszczu – najczęściej korzystasz z tego, który wycieka z grillowanego mięsa. Patelnia grillowa będzie idealna dla osób na diecie, diabetyków oraz prowadzących zdrowy tryb życia.

 

Podsumowanie

Na tych trzech przedstawionych wyżej modelach patelni Twój wybór się nie kończy – jeśli chcesz zapoznać się z większą liczbą produktów, zajrzyj na stronę europ24.pl. To sklep z akcesoriami kuchennymi, który oferuje m.in. szeroki wybór patelni na indukcję.