W dniu dzisiejszym na Cmentarzu Kule zgromadzili się przedstawiciele służb mundurowych, władz województwa, powiatu i miasta Częstochowy. O godzinie 8.41 na grobie byłego Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego złożono kwiaty i zapalono znicze. Uroczystości przy grobie arcybiskup Wacław Depo rozpoczął modlitwą .

Uroczystości związane z obchodami 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej odbyły się 10 kwietnia 2019 roku na Cmentarzu Kule. O godzinie 8.41 rozległ się dźwięk syren alarmowych, upamiętniający katastrofę lotniczą prezydenckiego samolotu Tu-154, w której zginęło 96 osób sprawujących ważne funkcje w państwie. Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik złożył kwiaty na grobie tragicznie zmarłego Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego. Następnie uczestnicy obchodów udali się na Plac Katyński, gdzie złożyli hołd ofiarom katastrofy przed pamiątkową tablicą.

Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.