1 sierpnia, w Częstochowie odbędzie się spotkanie konsultacyjne, którego tematem będzie stworzenie systemu pierwszego budżetu obywatelskiego w ramach województwa śląskiego.

Spotkanie „Decydujmy razem! Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego” rozpocznie się o godz. 12.00 w Centrum Wolontariatu Agape, przy ul. Piłsudskiego 41/43 (wejście od ul. Piotrkowskiej). Mogą wziąć w nim udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalni przedsiębiorcy, pracownicy urzędów i instytucji, młodzież oraz mieszkańcy miasta i okolic.

Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie: https://decydujmyrazem27.evenea.pl/

Częstochowskie spotkanie konsultacyjne ma charakter otwarty i jest jednym z 30 organizowanych na terenie województwa śląskiego. Formuła została już wcześniej wprowadzona w innych województwach, m.in. w opolskim, małopolskim i łódzkim.

Wszystkie wnioski uczestników spotkania zostaną spisane i poddane późniejszej analizie oraz konsultacji z prawnikiem. Finalnie posłużą do wypracowania sprawnie działającego narzędzia partycypacyjnego bazującego na raporcie ze spotkań z mieszkańcami, które wdroży Urząd Marszałkowski.

Podczas spotkania organizatorzy opowiedzą o tym, jakie zagadnienia są kluczowe dla wypracowania mechanizmu wojewódzkiego; omówią m.in. zasięg realizowanych projektów, kwoty przyznawane na pojedyncze inicjatywy czy regulamin głosowania.

Spotkanie potrwa ok. dwóch godzin, a poprowadzi je Piotr Dominiak z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych (CRIS).

Szczegółowych informacji udziela Natalia Mandrysz, pod nr tel. 32 739–55–12, wew. 101, 735 435 765, lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkanie konsultacyjne jest dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach realizacji zadania publicznego "Decydujmy razem! Budżet obywatelski województwa śląskiego".