Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W Częstochowie pojawiły się dwie nowe kurtyny wodne. Będą chłodzić przechodniów podczas tegorocznych upałów.

Nowe zraszacze zamontowano w pobliżu placu zabaw przy ulicy Dekabrystów oraz przy chodniku wzdłuż ulicy 11 Listopada (obok Centrum Handlowego Estakada). Obie kurtyny będą chłodzić codziennie od rana do wieczora – do momentu ustania upałów. Sprzęt został zakupiony przez Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Częstochowy.

Jednocześnie w walce z upałami pomagają również dwie kurtyny obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego. Jedna z nich znajduje się na placu Biegańskiego, druga przy Promenadzie Niemena – obie będą pracować codziennie, aż do momentu ustania upałów. Dodatkowo Wodociągi zapewnią również darmową wodę. Saturator z częstochowską „kranówką” (dostępną z sokami owocowymi) pojawi się w najbliższy weekend (sobota i niedziela) podczas Mistrzostw Europy w speedrowerze przy ulicy Starzyńskiego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.