Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Od 25 lutego Kino Studyjne OKF ILUZJA zaprasza na projekcje filmów, które zwyciężyły w kolejnej edycji plebiscytu ZŁOTA PIĄTKA na najlepszy film ubiegłego roku.

Plebiscyt organizowany jest od 26 lat. W tym roku głosujący oddali 475 głosów, wybierając spośród propozycji, które prezentowane były na ekranie Kina ILUZJA.

I miejsce bezapelacyjnie zajął TWÓJ VINCENT

II - CICHA NOC

III - MANCHESTER BY THE SEA

IV - NA KARUZELI ŻYCIA

V - NAJLEPSZY

Kolejne miejsca zajęły: „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „The Square”, „To tylko koniec świata”, „Sztuka kochania”, „Maudie, Frantz, Toni Erdmann”.

Od 25 lutego OKF zaprasza na 5 seansów filmów, które zajęły najwyższe miejsca.

UWAGA: kopia filmu MANCHESTER BY THE SEA jest już niedostępna, przez co zaprezentowany zostanie film, który zajął VI miejsce, czyli DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE.

Wśród tych uczestników plebiscytu, którzy podali - wypełniając kupon konkursowy - swoje dane kontaktowe, rozlosowano nagrody (zwycięzcy zostali poinformowani mailowo bądź telefonicznie).

SEANSE:

25 II

14.00

TWÓJ VINCENT

26 II

13.45

CICHA NOC

27 II

13.45

NA KARUZELI ŻYCIA

28 II

13.45

NAJLEPSZY

1 III

13.45

DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

TWÓJ VINCENT

Polska/Wielka Brytania 2017, 95 min.

reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie, pierwszy w historii kina animowany film pełnometrażowy, który powstał dzięki ręcznie malowanym płótnom. Każda z 65 000 klatek filmu jest obrazem olejnym, namalowanym na płótnie przy użyciu tej samej techniki, jaką stosował Van Gogh. Przy tworzeniu filmu pracowało 125 malarzy. Bohaterowie obrazów Vincenta van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty.

CICHA NOC

Polska, 2017, 105 min. reż. Piotr Domalewski

wyk.: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik, Agnieszka Suchora i in.

Złote Lwy oraz nagroda za najlepszą rolę męską dla Dawida Ogrodnika na FPFF w Gdyni 2017, Nagroda Sieci Kin Studyjnych. Wiejski dom we wschodniej Polsce. Adam, młody emigrant zarobkowy, niespodziewanie pojawia się na wigilijnej kolacji … Reżyser splata w filmie ważne socjologiczne diagnozy z żywą historią o rodzinnych tajemnicach, o zadawnionych krzywdach i miłości pozwalającej je pokonać.

DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

Włochy 2016, 97 min. reż. Paolo Genovese

wyk.: Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher, Giuseppe Battiston i in.

Kameralny komediodramat jest jednym z największych przebojów kin włoskich 2016 roku (ponad 2,5 miliona widzów). Film otrzymał nagrody David di Donatello - nazywane włoskimi Oscarami - dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF i MFF w Bari.  Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

NA KARUZELI ŻYCIA

USA 2017, 101 min., reż. Woody Allen

wyk.: Kate Winslet, James Belushi, Justin Timberlake, Juno Temple, Max Casella, Debi Mazar i in.

Iskrząca emocjami opowieść o pasji, namiętności i zdradzie. Historia czterech osób, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. XX w. Była aktorka Ginny pracuje tu jako kelnerka, a jej mąż  Humpty jest operatorem karuzeli. Mickey to przystojny ratownik, a Carolina jest marnotrawną córką Humpty’ego, której szukają gangsterzy.

NAJLEPSZY

Polska 2017, 110 min.

reż. Łukasz Palkowski

wyk.: Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, i in.

Nagroda Publiczności na ubiegłorocznym FPFF w Gdyni. Fascynująca, pełna spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia, inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety…


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież