Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Od poniedziałku 16 kwietnia do końca maja, z powodu wymiany, nieczynna będzie winda w głównym budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13. Dla osób, które nie są w stanie wejść po schodach, będzie możliwość kontaktu z urzędnikami na poziomie portierni.    

Prace związane z wymianą dźwiguosobowego potrwają półtoramiesiąca (od 16.04 do 31.05.2018 r.) i w tym czasie winda będzie oczywiście nieczynna. W związku z tym obok portierni przygotowane zostaną dwa stanowiska umożliwiające obsługę interesantów, dla których schody stanowią zasadniczą lub istotną barierę architektoniczną. Interesant będzie mógł poinformować portiernię o konieczności załatwienia sprawy  i niemożliwości wejścia po schodach, po czym portiernia skontaktuje się z sekretariatem właściwego wydziału i poprosi o przyjście pracownika, który pomoże w załatwieniu sprawy (obok portierni przygotowane będą stoliki i krzesełka) . 

Dla osób, które będą w stanie pokonać przynajmniej wejściowe schody, dostępne są oczywiście stanowiska obsługi w Biurze Obsługi Interesanta na poziomie wysokiego parteru. Są tam także stoliki dla interesantów (w sąsiedztwie głównej informacji UM), gdyby była potrzeba wezwania urzędników z wyższych pięter, na które interesantowi trudno byłoby już przejść dalej schodami.

Za utrudnienia związane z czasowym wyłączeniem windy kierownictwo Urzędu Miasta Częstochowy przeprasza, mając jednocześnie nadzieję, że przyjęte rozwiązanie te potencjalne niedogodności zminimalizuje.   


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.