Wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć artystycznych z budżetu Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego można składać do końca lutego w Ośrodku Promocji Kultury ,,Gaude Mater”.

Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego – czyli CARA – funkcjonuje przy OPK „Gaude Mater” i zostało powołane głównie po to, by wspierać i promować osoby aktywne artystycznie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę twórczą, a brak im własnych środków na realizację nierzadko oryginalnych przedsięwzięć.

CARA jest przeznaczona dla mieszkających lub działających na terenie Częstochowy twórców, którzy nie zajmują się działalnością artystyczną zawodowo i zarobkowo. Ze wsparcia mogą skorzystać osoby, które nie należą do profesjonalnych grup artystycznych lub związków twórczych i nie ukończyły np. artystycznej szkoły wyższej lub średniej w dziedzinie, w której składają wniosek.

Aby starać się o dofinansowanie, należy przede wszystkim złożyć w OPK ,,Gaude Mater” wypełniony wniosek, dokładnie opisujący przedsięwzięcie oraz przedstawiający jego kosztorys. Oceną poszczególnych projektów zajmuje się Rada do spraw Amatorskiego Ruchu Artystycznego, w skład której wchodzą osoby reprezentujące rozmaite dziedziny kultury. Po zaakceptowaniu pomysłu i podpisaniu umowy, trzeba już tylko zrealizować swoje przedsięwzięcie i rozliczyć się z projektu. Ważne jest, by nie finansować tego samego przedsięwzięcia z różnych źródeł budżetu Urzędu Miasta Częstochowy.

Szczegółowe informacje na temat Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego można uzyskać w siedzibie OPK ,,Gaude Mater” przy ul. Dąbrowskiego 1. Można również zadzwonić pod numer (34) 324 36 38 lub pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wnioski o dofinansowanie, a także szczegółowe zasady jego przyznawania oraz regulamin Rady do spraw Amatorskiego Ruchu Artystycznego można znaleźć na stronie http://gaudemater.pl/konkurs-cara-2018

 
mb
 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.