Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

18 listopada, w Hali Sportowej Częstochowa, były mistrz świata Tomasz Adamek zmierzy się z Kameruńczykiem Fredem Kassim. To będzie jedna z najbardziej prestiżowych gal bokserskich ostatnich lat w naszym mieście.

Jeśli „Góral” z Gilowic pokona niewygodnego rywala, może otrzymać kolejną szansę rywalizacji o tytuł czempiona globu w wadze ciężkiej.
 
Kibice dopingować będą również Roberta „Araba” Parzęczewskiego. 24-letni Częstochowianin sprawnie pokonuje kolejne szczeble kariery. Zdarzyła mu się wprawdzie jedna porażka, ale 17 pozostałych walk rozstrzygnął na swoją korzyść. Najbliższa walka przed własną publicznością będzie jednym z etapów przygotowań do kolejnych starć w wadze półciężkiej. „Arab” ma już na koncie pas młodzieżowego mistrza świata organizacji WBO. Po tytuł sięgnął po wygranej walce z Gruzinem Zurą Mekereshvilim, również w Częstochowie. Z kolei w czasie dramatycznego pojedynku z września tego roku, Parzęczewski w podwarszawskich Łomiankach pokonał przez nokaut techniczny Czecha Tomasa Adamka.
 
W wadze półśredniej Łukasz Wierzbicki skrzyżuje rękawice z Michałem Żeromińskim, w junior półśredniej Michał Leśniak powalczy z Kamilem Młodzińskim, natomiast w super średniej Mateusz Rzadkosz spotka się z Tomaszem Gromadzkim.

Imprezę pokaże telewizja Polsat Sport.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.