Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Jednostka Strzelecka WARSZYC - gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego zaprasza na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym 2018, który w tym roku, 4 marca po raz pierwszy odbędzie się w Częstochowie. 

„Tropem Wilczym” to ogólnopolska inicjatywa upamiętniająca żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963. Impreza cieszy się ogromną popularnością i na stałe wpisała się do kalendarza biegowego. W 2017 roku wzięło w niej udział ok. 60 000 osób z 281 miast. Długość biegu we wszystkich miastach to 1963 metry, liczba ta nawiązuje do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Biegi nie mają charakteru rywalizacji, może w nich wziąć udział każdy chętny.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, 1 marca w centrum miasta odbył się Bieg ku czci Żołnierzy Niezłomnych, w którym uczestniczyła młodzież z częstochowskich szkół. 

Więcej na temat Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym 2018, jego idei oraz biogramów Żołnierzy można poczytać na oficjalnej, ogólnopolskiej stronie http://tropemwilczym.pl/

PROGRAM

Miejsce: Promenada im. Czesława Niemena, Lasek Aniołowski
Start: Częstochowa, Promenada (Amfiteatr)
Meta: Częstochowa, Promenada (Amfiteatr)
Dystans: 1963 m

10.30 Otwarcie biura biegu: rejestracja uczestników (amfitetar) / wydawanie pakietów dla biegaczy
11.45 Przygotowania do biegu (rozgrzewki, ustawianie na starcie)
12.00 Godzina rozpoczęcia biegu
12.30 Zakończenie biegu
13.00 Podsumowanie, rozdanie nagród, poczęstunek
14.00 Zakończenie imprezy

Na podstawie informacji organizatora