W związku ze zbliżającą się 99. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zachęcał częstochowianki i częstochowian do udziału w miejskich uroczystościach. 

Prezydent wraz z grupą wolontariuszy wręczał w centrum miasta polskie flagi, przypinki, kartki pocztowe z Józefem Piłsudskim, cukierki oraz zaproszenia na uroczystości miejskie związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.
Dystrybuowane pocztówki, które można otrzymać także w miejskim Wydziale Kultury, Promocji i Sportu, przypominające o radosnym święcie jakim jest 99. już rocznica odzyskania niepodległości powstały na potrzeby akcji "Mamy Niepodległą", organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a zachęcającej do rozesłania takich kartek najbliższym.
Przypinki i flagi będą rozdawane także w czasie miejskich obchodów Święta Niepodległości.

Przypomnijmy, że Częstochowskie Urodziny Niepodległej rozpoczną się 10 listopada na placu Orląt Lwowskich o godzinie 12.00. Wieczorem w Filharmonii Częstochowskiej zaplanowano uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej. Przed koncertem wręczone zostaną wyróżnienia „Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie”.

11 listopada w Bazylice Archikatedry Świętej Rodziny odprawiona zostanie Msza Święta za Ojczyznę. Główne uroczystości miejskie tego dnia rozpoczną się przed grobem Nieznanego Żołnierza w Alei Sienkiewicza skąd uczestniczy przejdą na plac Biegańskiego, gdzie przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego m.in. zostanie odczytany Apel Pamięci i złożone symboliczne wiązanki kwiatów.

Pełny program uroczystości :
http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=9817