Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Od 3 do 16 kwietnia można zgłaszać wnioski o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczennic i uczniów szczególnie uzdolnionych.  Mogą to robić dyrektorzy, rodzice i opiekunowie prawni, a także organizacje, których celem statutowym jest wspieranie młodych talentów.

Nagroda jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów częstochowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół artystycznych). Przyznawana jest tym, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami najpóźniej w roku szkolnym poprzedzającym rok zgłoszenia do nagrody, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad, co najmniej na szczeblu wojewódzkim.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać dyrektorzy oraz inne organy szkół i placówek oświatowych, rodzice lub opiekunowie prawni, a także stowarzyszenia i organizacje, których celem statutowym jest rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży.

Wnioski dotyczące roku szkolnego 2016/2017 można składać od 3 do 16 kwietnia 2018 roku. Dyrektorzy oraz inne statutowe organy publicznych szkół i placówek oświatowych przesyłają skany wniosków oraz załączników w wersji elektronicznej na adres Kancelarii UM Częstochowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dodatkowo składają je w formie papierowej, wraz z wymaganymi dokumentami, bezpośrednio w Wydziale Edukacji UM (pokój nr 337). W przypadku zgłoszenia większej liczby uczennic i uczniów z jednej szkoły, każdy wniosek powinien być sporządzony oddzielnie i złożony – również oddzielnie – w wersji e-mailowej i papierowej.

Pozostałe podmioty uprawnione do zgłaszania kandydatów – rodzice, opiekunowie prawni, stowarzyszenia i organizacje, a także dyrektorzy i  statutowe organy szkół niepublicznych oraz dotowanych szkół publicznych – składają wnioski wraz z załącznikami w wersji papierowej, w Kancelarii UM Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 (pokój nr 3).

Rozpatrywane będą tylko wnioski złożone do 16 kwietnia 2018 roku, spełniające wszystkie wymagania określone w regulaminie i wniosku o przyznanie nagrody.

na podstawie informacji z Wydziału Edukacji UM, mb

w załącznikach poniżej: regulamin nagrody oraz wniosek


 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.