"Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością” i „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi” to dwa konkursy, w których mogą uczestniczyć częstochowskie placówki użyteczności publicznej.

Konkursy mają celu promocję miejsc użyteczności publicznej, które są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością lub rodziców z dziećmi, umożliwiając im uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym Częstochowy.

Nagroda przyznawana jest w formie Certyfikatu Prezydenta Miasta Częstochowy z tytułem „Miejsce Przyjazne Osobom z Niepełnosprawnością” i „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”, w 5 kategoriach:

  • I kategoria - urzędy,

  • II kategoria - miejsca kultury i rozrywki, obiekty sportowo-rekreacyjne i biblioteki,

  • III kategoria - obiekty handlowo-usługowe (restauracje, kawiarnie, sklepy, hotele),

  • IV kategoria - placówki oświatowe,

  • V kategoria - placówki służby zdrowia.

Do konkursu mogą przystąpić urzędy, restauracje, kawiarnie, instytucje kultury i rozrywki, miejsca handlowo usługowe, obiekty sportowo-rekreacyjne, placówki oświatowe i służby zdrowia, hotele i inne obiekty oferujące noclegi, biblioteki, znajdujące się na terenie miasta.

Zgłoszenia do konkursu odbywają się na podstawie wniosków umieszczonych poniżej.

Wnioski w sprawie przyznania nagród, należy składać do 6 listopada 2017 r. w Kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa (pok. 3) lub nadesłać drogą pocztową na ww. adres. O terminie złożenia wniosku nie decyduje data stempla pocztowego, lecz data wpływu do Kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy.

Wnioski podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym można nadsyłać również w postaci elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie SEKAP, E-PUAP.

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się 20 listopada 2017 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy.

Pliki do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU "MIEJSCE PRZYJAZNE RODZINOM Z DZIEĆMI"

WNIOSEK DO KONKURSU "MIEJSCE PRZYJAZNE RODZINOM Z DZIEĆMI"

REGULAMIN KONKURSU "MIEJSCE PRZYJAZNE OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ "

WNIOSEK DO KONKURSU "MIEJSCE PRZYJAZNE OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ "

ZARZĄDZENIE NR 567.2015 PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY Z DNIA 22 PAŹDZIERNIKA 2015 - dotyczy konkursu "Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi"
ZARZĄDZENIE NR 568.2015 PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY Z DNIA 22 PAŹDZIERNIKA 2015 - dotyczy konkursu "Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością"