133 przedszkolaków wzięło udział w piątej edycji Przeglądu Piosenki o Zdrowiu. 23 listopada w Miejskim Domu Kultury odbył się finał muzycznej zabawy.

Podczas podsumowania laureaci przeglądu, zdobywcy trzech pierwszych miejsc, zaprezentowali utwory muzyczne zachęcające do zdrowego trybu życia. Dodatkowo wszyscy przybyli obejrzeli występ artystyczny o tematyce zdrowotnej przygotowany przez Miejskie Przedszkole nr 8 w Częstochowie. Nagrodzone placówki otrzymały zestawy gier edukacyjnych, a wszystkie przedszkolaki – misie maskotki (od 20 do 30 listopada obchodzone są Światowe Dni Misia Pluszowego, który w tym roku świętuje swoje 115 urodziny – dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali właśnie pluszaki).

Nagrodzeni:

  • I miejsce - Miejskie Przedszkole nr 41 w Częstochowie

  • II miejsce - Przedszkole Publiczne we Wrzosowej,

  • III miejsce - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 5 w Częstochowie.

Celem przeglądu jest edukacja dzieci przedszkolnych w zakresie zdrowego żywienia oraz wpływu kondycji fizycznej na zdrowie. Imprezę zorganizowały: Urząd Miasta Częstochowy, Powiatowa Stacja Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Częstochowie i Miejski Dom Kultury.

łs


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.