Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Reymonta po raz kolejny pokazali, że są przedsiębiorczy. W sali gimnastycznej zorganizowali pokaz mody, na który zaprosili znanych projektantów.

,,Reymont jest przedsiębiorczy” to coroczna impreza, będąca podsumowaniem pracy nad przygotowaniem i prezentacją pokazu mody autorstwa samych uczniów. W tym roku społeczność Reymonta zorganizowała wydarzenie już po raz ósmy i zaprosiła na nie przedstawicieli władz miasta, miejskich instytucji, absolwentów, rodziców i uczniów oraz współpracujących ze szkołą przedsiębiorców. Jako goście specjalni pojawił się duet projektantów mody: Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski.

Hasłem tegorocznej edycji były „Barwy ziemi”. Podczas pokazu uczniowie zaprezentowali ubrania, biżuterię, aranżację i choreografię, które od początku do końca wykonali i przygotowali we własnym zakresie. Po zakończeniu prezentacji zebrali burzę oklasków.

- Ja wiedziałem, że uczniowie tej szkoły są kreatywni i pracowici, ale nie sądziłem, że aż tak – gratulował występu prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - W czasach, w których w Częstochowie mocno stawiamy właśnie na rozwój przedsiębiorczości, możemy być chyba spokojni, że z tej szkoły wyjdą przyszli ludzie sukcesu.

Oprócz samego pokazu mody, uczniowie szkoły przy ulicy Krakowskiej pochwalili się prezentacjami zdjęć i grafiki komputerowej. Był też występ wokalny i spotkanie z gośćmi specjalnymi. Impreza stała się również okazją do ogłoszenia powstania klas patronackich w Szkole Branżowej I Stopnia (w zawodach – krawiec, stolarz, tapicer, operator maszyn w przemyśle włókienniczym). Klasy są efektem współpracy z lokalnymi firmami.

łs