Z udziałem członków Komisji  Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury Rady Powiatu, wszystkich członków Zarządu Powiatu ze starostą Krzysztofem Smelą na czele, kierownictwa Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie, wykonawcy oraz pracowników Obwodu Drogowo-Mostowego nr 2 w Koniecpolu 24 października br. odbyło się uroczyste otwarcie  budynku magazynowo – garażowego na terenie koniecpolskiego ODM. Jego wybudowanie kosztowało 967.697 zł.

W nowym budynku znajdują się dwa garaże na pojazdy o dużych gabarytach, pomieszczenie na sprzęt przeciwpowodziowy, garaż dla samochodu osobowego, magazyn, warsztat z podręcznym magazynem narzędzi, kotłownia (ogrzewającąatakże budynek biurowy) oraz skład opału.
Warto dodać, że dopiero od ok. 10 lat budżet powiatu pozwala inwestować w infrastrukturę obwodów i ich wyposażenie. W chwili obecnej na wyposażeniu ODM w Koniecpolu znajduje się następujący sprzęt drogowy:
Ø  Ciągnik LAMBORGHINI rok prod. 2008 wraz z ramieniem hydraulicznym z głowicą do koszenia, odmulania rowów i przycinaniem gałęzi i odrostów, oraz pługiem odśnieżnym
Ø  pług wirnikowy po generalnym remoncie wykonanym w 2002 roku,
Ø  samochód osobowy FIAT PANDA rok prod. 2007,
Ø  samochód dostawczy PEUGEOT BOXER rok prod. 2011,
Ø  samochód osobowo – dostawczy FORD TRANSIT rok prod. 2017,
Ø  Ciągnik URSUS rok prod. 2013 wraz z kosiarką bijakową do koszenia i pługiem odśnieznym,
Ø  Ciągnik ZETOR PROXIMA rok prod. 2016 wraz z ramieniem hydraulicznym z głowicą do koszenia,
Ø  przyczepa do ciągników PRONAR rok prod. 2013,
Ø  Rębak do gałęzi TEKNAMOTOR rok prod. 2009,
Ø  piły spalinowe i piły spalinowe wysięgnikowe – 4 szt,
Ø  kosy spalinowe – 2 szt.
Ø  wiertnica spalinowa  - 1 szt.
Ø  Opryskiwacz polowy do ciągnika – 1 szt.
Ø  agregat prądotwórczy – 1 szt.
 
Zarówno władze powiatu jak i pracownicy koniecpolskiego obwodu podkreślali, że powstanie nowego obiektu to w dużej mierze zasługa dyrektora PZD Bożeny Zalewskiej. Jako wyraz podziękowania za wysiłek włożony w przygotowanie i zrealizowanie tej inwestycji otrzymała ona z rąk starosty K. Smeli bukiet kwiatów.  
ODM w Koniecpolu jest jednym z trzech obwodów działających na terenie powiatu częstochowskiego. Dwa pozostałe zlokalizowane są w Rudnikach i w Poczesnej. Łącznie pracuje w nich 29 osób, do których obowiązków należy bieżące utrzymanie dróg, a więc m.in.: wykonywanie drobnych remontów, utrzymywanie we właściwym stanie i w zgodzie z przepisami oznakowania pionowego, koszenie poboczy i rowów oraz usuwanie z nich samosiejek, odśnieżanie i usuwanie śliskości na drogach powiatowych, kontrolowanie prawidłowości zajmowania pasa drogowego.