Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z komisariatu V w Częstochowie zatrzymali 31-latka podejrzanego o znieważenie ich podczas interwencji. Mężczyźnie zarzuca się też, że naruszył nietykalność cielesną jednego z mundurowych. Zatrzymany był agresywny, nie reagował na polecenia stróżów prawa, a badanie wykazało u niego w organizmie ponad promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

W nocy z soboty na niedzielę oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie interwencji w częstochowskiej dzielnicy Północ. Jak ustalili policjanci między zgłaszającym, a grupą osób doszło do nieporozumienia. W pewnym momencie 31-latek stał się agresywny. Nie reagował na wydawane mu polecenia, obrzucając przy tym mundurowych wulgarnymi wyzwiskami i popychając jednego z interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna został obezwładniony i zakuty w kajdanki. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi trafił do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzuty. Podejrzany musiał też wpłacić poręczenie majątkowe.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.