Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjantka z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego odwiedziła Szkołę Podstawową nr 30 im. por. Michała Brzeskiego, w której rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze. Sierż. Małgorzata Makles uczyła, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi się poruszać, gdy nie ma chodnika i dlaczego tak ważne jest, aby nosić odblaski.

O tej porze roku piesi ubrani w ciemny strój, bez elementów odblaskowych, są słabo widoczni na drodze. Policjantka z wydziału ruchu drogowego odwiedziła Szkołę Podstawową nr 30 im. por. Michała Brzeskiego, żeby edukować dzieci jak należy się zachowywać na drodze, aby nie łamać przepisów i dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków. Sierż. Małgorzata Makles uczyła prawidłowych zachowań na drodze, opowiadała o swojej pracy, o tym z jakimi zdarzeniami mają na co dzień do czynienia mundurowi z drogówki, apelowała też o rozsądek i ostrzegała, że czasem nieuwaga i lekkomyślność pieszych mogą doprowadzić do bardzo poważnego zdarzenia drogowego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.